Haber

180 bin TL değerindeki kemer sahibini bulacak

KOCAELİ (İGFA) – Klasik olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye Klasik Güreş Federasyonu tarafından bu yıl 7 etaptan oluşan Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nin 2. etabı olan Sekapark Altın Kuşak Yağlı Güreşleri, 10-11 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. İzmit Atletizm Pisti’nde. . Cet spor yağlı güreşlerimizde Türkiye’nin en değerli 72 Başpehlivan, 90 Başaltı, 100 Büyükorta ve toplamda 1.400’ün üzerinde pehlivan bir araya gelecek. Tarihi Kırkpınar Güreşlerinin efsane ismi Karamürselli Kadir Birlik adına bu yıl dev organizasyon düzenleniyor.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜRLER

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan bu kıymetli düzenlemede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye Klasik Güreş Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin cet sporuna büyük katkı sağladığını söyledi. Türkiş, “Türkiye’nin dört bir yanından güreş severler Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’ne gelecek ve bu güreşleri keyifle izleyecek. Federasyon olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bugüne kadar düzenlediği tüm güreşlerde gösterdiği başarı ve ata sporlarına katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın ve tüm ekibine teşekkür ediyoruz.”

KIRAN, KIRAN’I EĞLENDİRECEK

Türkiye Klasik Güreş Federasyonu’nun aldığı karar neticesinde Sekapark Altın Kuşak Yağlı Güreşleri bu yıldan geçerli olmak üzere 2 gün şeklinde gerçekleştirilecek. 10-11 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında güreşte puan sistemli güreş turnuvasının 2. etabı yapılacak. Binlerce güreşçinin kollarını bağlayacağı güreşlerde 09 Haziran 2023 Cuma günü boy ayrımı yapılacak. davulcular eşliğinde Cumhuriyet Bulvarı’ndan İzmit Kent Meydanı’na giriş. İzmit Kent Meydanı’ndaki lansman programı ile kent halkı organizasyona davet edilecek.

VAR SİSTEMİ UYGULANACAK

10-11 Haziran tarihlerinde Sekapark Er Meydanı’nda 72 Başpehlivan, 90 Başaltı, 100 Büyükorta ve toplamda 1.400’ün üzerinde güreşçi şampiyon olmak için kıyasıya mücadele edecek. Sporun başkenti Kocaeli’de şehre canlılık katacak büyük düzenlemenin eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için büyükşehir ekipleri seferber oldu. Türkiye’nin en büyük 8 yağlı güreşinden biri olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sekapark Altın Kuşak Yağlı Güreşleri’nde ayrıca Video Yardımcı Hakem Sistemi (VAR) sistemi de ilk kez uygulanacak.

haberrefahiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu