Yaşam

2. Dikili Kitap Günleri Kapılarını Açtı

Dikili Belediyesi ve Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) işbirliğiyle 29 Temmuz-6 Ağustos tarihlerini kapsayan 2. Dikili Kitap Günleri, 75. Yıl Parkı’nda görkemli bir açılış töreniyle kapılarını açtı.

Dikili ve ilçe dışından çok sayıda vatandaşın ilgi gösterdiği kültür şenliğinin ilk gününde CHP Meclis Küme Lideri Manisa Milletvekili Özgür Özel, İzmir Milletvekili Nitelikli Polat, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Elif Akkaya açılış şeridini birlikte kesin.

Açılış konuşmalarının ardından 2. Dikili Kitap Günleri’nin onur konuğu Türk sinemasının ‘Padişahı’ ünlü sanatçı Türkan Şoray, ‘Hayattan Neler Var’ konulu söyleşisinde sevenleriyle buluştu.

 

Başkan Kırgöz: “Kültür sanat kenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.”

2. Dikili Kitap Günleri’ne ev sahipliği yapmaktan mutluluk ve gurur duyan Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, “Belediyecilik hizmetlerimiz kapsamında sosyalist belediyecilik anlayışıyla sosyal ve kültürel projelerin yanı sıra altyapı ve altyapı çalışmalarımıza da önem veriyoruz. Geçen yıl ‘Bir de Güzel’ mottosu ile Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) iştiraki ile başlattığımız Dikili Kitap Günleri’ni bu yıl daha da büyüterek gerçekleştiriyoruz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve onun emanet ettiği Cumhuriyetimizin yanını ışığa.Bu bilinçle kültür sanat kenti olma yolunda somut adımlar atmaya devam edeceğiz.2.Dikili Kitap Günleri’nde, 65 yayınevi standında 9 gün boyunca binlerce kitap seçeneğinin sunulacağı, edebiyatın konuşulacağı, şiirlerin okunacağı, müzik seslerinin duyulacağı keyifli Dikili’mizin sokaklarında ülkemizin nadide sanatçı, yazar ve yazarlarını tanıtacağız. şairler Söyleşi ve imza etkinliklerinde siyaset ve siyaset insanlarını vatandaşlarımızla buluşturacağız.” diyerek tüm kitapseverleri Dikili’ye davet etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-odemis.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu