Ekonomi

ABD, Microsoft’a 3,3 milyon dolar para cezası verdi

ABD Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ticaret Bakanlığı’na bağlı Sanayi ve Güvenlik Ofisi (BIS) ve ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) Microsoft’a toplam 3,3 milyon dolar para cezası verdi. ABD ihracat kontrolleri ve yaptırım yasalarının ihlali nedeniyle. aktarıldı.

Microsoft’un iddia edilen ihlalleri gönüllü olarak hem BIS’e hem de OFAC’a bildirdiği belirtilen açıklamada, şirketin BIS’in İhracat İcra Dairesi ve OFAC tarafından yürütülen ortak soruşturmada iş birliği yaptığı kaydedildi.

Açıklamada, Microsoft’un Rusya’nın Ukrayna’daki savaşıyla bağlantılı olarak ihracat denetimleri ve yaptırımlardan önce devam eden durumu keşfettikten sonra düzeltici önlemler aldığı bildirildi.

1.339 ihlale 2 milyon 980 bin dolar ceza

Açıklamada, BIS’in Microsoft’a 624 bin 13 dolar, OFAC’ın ise Ukrayna/Rusya, Küba, İran ve Suriye’yi kapsayan yaptırım düzenlemelerini bin 339 kez ihlal ettiği gerekçesiyle 2 milyon 980 bin 266 dolar idari para cezası verdiği belirtildi. .

Açıklamada, Microsoft’a OFAC ile yapılan uzlaşma anlaşması kapsamında ihtiyaçlarının karşılanması esasına göre BIS tarafından 276 bin 382 dolarlık kredi verildiği ve toplam ceza bedelinin 3 milyon 327 bin olduğu belirtildi. 897 dolar.

ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 2012 ile 2019 yılları arasında meydana gelen ihlallerin birçoğunun, Microsoft’un kendi varlıklarını belirleyip engellememesi sonucunda Kırım bölgesinde yaptırım uygulanan Rus varlıkları veya şahıslarla ilgili olduğu belirtildi. onaylı taraflarca çalışır.

haber-yalvac.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu