Haber

Adana’da FETÖ’cü eski emniyet müdürü hakkında dava açıldı

Adana’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu iddia edilen eski 3’üncü sınıf emniyet müdürü hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

FETÖ üyesi olduğu için açığa alınan ve takip eden dönemde re’sen emekli olan eski 3’üncü sınıf emniyet müdürü AA hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.

Sanığın “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması için hazırlanan iddianame, Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede, hakkında FETÖ soruşturması yürütülen tanık MS, “Adana’da bulunduğum süre içerisinde FETÖ’nün sohbet toplantılarına katıldım. Burada sohbet grubumuz vardı, AA toplantıları da evlerimizde dönüşümlü olarak yapılıyordu. Sohbet.Toplantılarda örgüt başkanının kitapları okundu.” ifadesi verildi.

İddianamede zanlının, örgütün özel güvenlik yapılanmasında görev aldığı Polis Akademisi’ndeki eğitiminin ardından Aydın’daki polis okulunda görev yaptığı ve üst düzey polisleri FETÖ’nün aradığı konutlara yönlendirdiği belirtildi. “ofisler”.

İddianamede sanığın 2003-2015 yıllarında FETÖ’nün Adana’daki özel güvenlik yapılanmasında yer aldığı, örgüt liderinin talimatıyla Bank Asya hesabında olağandışı bir artış olduğu ve sadakatini sürdürdüğü belirtildi. FETÖ’ye ait olduğunu ve AA’nın “silahlı terör örgütü” üyesi olduğunu söyledi. “Var olma” hatasından 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapsi istendi.

Sanık AA ise iddianamedeki ifadesindeki suçlamaları kabul etmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu