Haber

Akşener’den çok tartışmalı çıkış: Ekonomi Bakanımız Ali Babacan değil Bilge Yılmaz olacak

Seçime saatler kala Star TV ekranlarında gazeteci Nazlı Çelik’in gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu.

ÇOK KONUŞAN BABASININ ÇIKIŞI

Millet İttifakı’nın seçimi kazanması durumunda ekonomiyi kim devralacak sorusuna da yanıt veren Akşener, “Babacan Bey ve ben ve diğer arkadaşlarımız şu anda genel başkan yardımcısıyız. Bu arada Babacan da ben de başkan yardımcısıyız. Bir partinin genel başkanları 2. bakanlık Sorulursa onu da CHP’den alırlar Babacan bakan değil cumhurbaşkanı yardımcısı Bilge Yılmaz bakan olacak CHP Maliye Bakanlığını aldı biz ekonomiyi aldı Bilge Yılmaz da ekonomi bakanımız olacak. Babacan ekonomi bakanı değil” şeklinde konuştu.

MUHARREM İNCE’NİN İSTEĞİ

Akşener, Millet Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesiyle ilgili de bir değerlendirmede bulunarak, “İstifasına saygı duyuyorum. Ama onu istifaya götürenleri ve belinden aşağı vuranları acıyarak izledim. Bundan sonrasını göreceğiz. . Umarım her şey yoluna girer.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu