Ekonomi

Altının Gram Fiyatı 1.677 Lira Seviyesinde

Güne yatay bir seyirle başlayan altının gram fiyatı, süreci 1.677 lira seviyesinde görüyor.

Dün altının ons fiyatı ve dolar kurundaki düşüşe paralel olarak değer kaybeden altının gram fiyatı, önceki kapanışın yüzde 0,6 altında günü 1.670 liradan tamamladı.

Güne yatay bir seyirle başlayan altının gram fiyatı, 10,30 prestijiyle önceki kapanışın yüzde 0,4 üzerinde 1.677 lirada süreci görüyor. Birebir dakikalarda çeyrek altın 2 bin 760 liradan, Cumhuriyet altını 11 bin 120 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı şu sıralar yüzde 0,2 artışla 1.930 dolardan işlem görüyor.

ABD’de bankacılık sektörüne ilişkin endişeler ve Çin ekonomisindeki deflasyon ile küresel piyasalar negatif seyrediyor.

Para politikasına ilişkin belirsizlikler ve resesyon olasılığının yeniden ortaya çıkması yatırımcıların risk iştahını olumsuz etkilemektedir.

Çin’de Temmuz ayında Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) yüzde 4,4, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yüzde 0,3 geriledi. Açıklanan veriler, 2020’den bu yana ilk kez hem ÜFE’nin hem de TÜFE’nin aynı anda düştüğünü ortaya koydu.

Analistler, Çin’de açıklanan bilgilerle birlikte hem küresel talepteki düşüşün hem de ülkede devam eden deflasyonist sürecin ülke ekonomik aktivitesine ilişkin endişeleri artırdığını belirtti.

Analistler, bugün hem yurt içinde hem de yurt dışında bilgi takviminin sakin olduğunu ve altının ons fiyatında teknik olarak 1.920 doların destek, 1.970 doların ise direnç konumunda olduğuna dikkat çekti.

sason-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu