Haber

Batı Trakya Türklerinin başı Yunanistan’a alınmadı!

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük’ün Bahçeköy (Kipi) sınır kapısından Yunanistan’a girişine izin verilmedi.

ÂLÂ Partisi Bursa İl Başkanı ve BTTDD 2.Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Liderimiz Sayın Hasan Küçük, herhangi bir ilişki ve açıklama yapılmaksızın Türkiye’ye geri gönderilmiştir. İpsala (Kipi) sınır kapısından Yunanistan’a giriş izni veriliyor. Batı Trakya Türk Azınlığının yasal hak arayışlarının çatı örgütü olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin şu anki Genel Başkanı’nın ve bugüne kadar görev yapmış tüm genel başkan ve yöneticilerin tek davası var, o da Yunan Anayasası. , Lozan Antlaşması ve iki devlet ile Batı Trakya arasındaki ikili anlaşmalar. Türk Azınlığının elde ettiği, gasp ettiği hakları iade etme çabasıdır. Hiçbir eylem ve yaptırım bu haklı mücadeledeki kararlılığımızı engellememiştir ve engellemeyecektir.”

Yetkilileri Yunan Hükümeti ve Devlet Politikası’nın kabul edilemez kararını derhal geri çekmeye davet eden Hasan Küçük, “Çünkü iki ülkenin ortasındaki sorunlar bir araya gelmesi beklenen Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Cumhurbaşkanımızın tüm söylemleri devam etmektedir. Analiz ve yeterli komşuluk bağları çerçevesinde el sıkışması beklenen Yunanistan Başbakanı Sayın Kiriakos Miçotakis görevden uzaklaştırılacak.Bu haksız ve hukuksuz kararın düzeltildiği derhal açıklanmazsa bunu göndereceğiz. ret sırasında ele geçirilen utanç belgesinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki tüm siyasi parti genel başkanlarına, alacağımız gibi kamuoyu önünde en sert şekilde cevap vereceğimizi göreceklerini beyan ederiz. günümüz mahalle bağlantılarında hak ettiği şekilde en kısa sürede bir utanç belgesi takdimi olarak.”

ispirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu