Haber

Bize Şarkılar Anlatıyor’un konuğu Soner Olgun kimdir? Soner Olgun kaç yaşında, nereli? Soner Olgun biyografisi!

Şarkılar Anlatır programı Kanal D ekranı sayesinde seyirciyle buluşuyor. Üç büyük sanatçı Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlenen’in konuk olduğu programın bu akşamki konuğu Soner Olgun oldu. Müzik Anlatır’ın konuğu Soner Olgun kimdir, Soner Olgun kaç yaşında ve nerelidir? Müzik Anlatır’ın konuğu Soner Olgun kimdir? Soner Olgun kaç yaşında, nereli? Soner Olgun biyografisi! Detaylar burada…

SONER OLGUN KİMDİR?

Soner Olgun (1959 doğumlu), Türk müzisyen. Fethiye doğumlu Soner Olgun, Bornova Anadolu Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro/Dramatik Yazarlık Bölümü mezunudur. 1992 yılında ilk albümü “Letafet”i müzik dünyasına kazandırdıktan sonra sahne çalışmalarına başladı.

1994’te “Her Şey Değişmeli”, 1999’da “Bayramınız Kutlu Olsun”, 2004’te “Türkiye’de İyi Bayramlar” ve 2012’de “Aşık Ölen Bir Kuş” albümlerini çıkardı.

Soner Olgun ayrıca “Letafet” adlı bir oyun yazıp besteledi. Kendi adını taşıyan Soner Olgun ile Cine5 ve TV 8 kanallarında Güzel Bayramlar adıyla müzik programları hazırlayıp sundu. Türkiye’nin dört bir yanında ve Kuzey Kıbrıs’ta konserler veren Olgun, 1997-2014 yılları arasında 17 yıl boyunca her Cuma ve Cumartesi İstanbul’da aynı mekanda sahne performanslarına devam ederek kırılması zor bir rekora imza attı. 2014 yılından bu yana Türkiye’nin farklı şehirlerinde konserlerine devam eden Soner Olgun, 2 yıl boyunca kesintisiz olarak her hafta Merit Park Otel’de izleyicisiyle buluşarak Kuzey Kıbrıs’ta rekor kırarak en çok performansa sahip sanatçı oldu. 2015 yılında ilk maxi single albümü “Yakarım Yağmurları”nı dinleyicileriyle buluşturdu. Canlı performansı ve sahne hakimiyetiyle Türkiye’nin en başarılı sanatçılarından biri olarak tanınan Soner Olgun; Bugüne kadar yayınlanmış söz veya müzikle ilgili 35 eseri bulunmaktadır.

Eğitim

Bornova Anadolu Lisesi

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro/Dramatik Yazarlık Bölümü

albümler

1992 -Letafet

1994 – Her Şey Değişmeli

1999 – İyi Bayramlar

2004 – İyi Bayramlar Türkiye

2012 – Sevda adında bir kuş

2015 – I Burn Rains EP

selcuklu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu