Ekonomi

Borsa İstanbul güne rekorla başladı

Investing.com – BIST 100 endeksi güne %0,76 artışla 8.711,84 puandan başladı.

BIST 100 dün günü yüzde 1,76 yükselişle 8.646,12 puandan kapattı. Dün kapanış rekorunu kıran endeks, bugün de yükselişini sürdürerek açılışta rekorunu yenilemeye devam etti. Son yükseliş ivmesinin ardından endeks dolar bazında 285 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Dün BIST 100’de 91 hisse günü pozitif kazançla kapatırken, 8 hisse ise değer kaybetti. BIST 100’ün günlük işlem hacmi 113,1 milyar TL oldu. Bu işlem hacmi toplam hacmin %68,9’unu oluşturdu.

  • InvestingPro ile yatırımlarınızı alışılmışın dışına çıkarın ve başarıya adım atın! %60’a varan indirimlerle başarılı bir finansal geleceğin kapılarını açın. 2 yıllık abonelik için INVTROZEL2 Kodla avantajlardan hızla yararlanın. İndirimler 5 Şubat’a kadar uzatılmıştır. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Borsa İstanbul’daki olumlu açılışın ardından ilk dönemlerde alımlar devam etti. Segment bazında bakıldığında iletişim, toplu taşımaVe HoldingAçılışta en çok talep gören şubelerin ‘ler olduğu görüldü. Mineralgüne ekside başlayan tek bölüm oldu. KOBİVe bankalarnötr bir açıklığa sahipti.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisseler

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetleri arasında ilk saatte öne çıkanlar; SAHOL, ASTOR, MIATK, ARCLKVe TATENOlarak listelenmiş. ÇİMSA, OYAKÇ, AKCNS, KRDMDVe SDTTRhaftanın son işlem gününe kısmi düşüşle başladı.

Borsa İstanbulkarşısında SNPAM’iaçılışta tavan fiyatına yükseldi. TETMTVe KBORUEn çok düşen hisseler baz fiyatlarına geriledi.

InvestingPro Dev İndirimi 5 Şubat’a Kadar Uzatıldı!

InvestingPro ile borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler dahil, yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara erişin! InvestingPro’yu seçtiğiniz plana göre %60’a varan indirimle almak için indirim kuponlarımızı kullanabilirsiniz. Yıllık abonelikte INVTROZEL1A Kodu kullanabilirsiniz. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu