Haber

Çocuğun Yüzüne Biber Gazı Sıkan Şüpheli Hakkında İddianame Hazırlandı

Arkadaşıyla birlikte evinin önünde bisikletle oturan Yusuf Emir Bolat’ın (9) yanına yaklaşan, yüzüne biber gazı sıkan ve 6 ayrı suçtan tutuklanan Veysel İlhan (31) hakkında iddianame hazırlandı. BURSA. İddianamede Yusuf Emir’e sıkılan biber gazı silah olarak değerlendirilirken, Veysel İlhan hakkında ‘kasten yaralama’ suçundan 2 yıl 3 ay hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Olay, 29 Ekim günü saat 17.30 sıralarında Osmangazi ilçesi Dikkaldırım Mahallesi Yakut Caddesi’nde meydana geldi. Trabzonspor Futbol Okulu’nda okuyan Yusuf Buyruk Bolat, arkadaşıyla evinin önünde dondurma yerken, bir kişi bisikletiyle yanlarına yaklaşarak ‘Vay be, Trabzonsporlu musun?’ dedi. söz konusu. Yusuf Emir’in ‘Evet’ cevabı üzerine ‘Trabzonspor mağlup’ diyen şüpheli, çocuğun yüzüne biber gazı sıkarak uzaklaştı. İş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası Yusuf Emir biber gazının etkisiyle ağlarken, sesleri duyan mahallelinin ihbarı üzerine adrese sağlık ekipleri sevk edildi. Yusuf Emir Bolat, ambulansla kaldırıldığı Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından taburcu edildi.

6 FARKLI OLAYDAN TUTUKLANDI

Ailenin şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatılırken, ‘yağma’ ve ‘darp’in de aralarında bulunduğu çeşitli suçlardan 25 kaydı bulunan zanlı, 31 Ekim 2’de evine yapılan baskında yakalanarak gözaltına alındı. olaydan günler sonra. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen ve “Olayla hiçbir ilgim yok. Görüntülerdeki ben değilim” diyen İlhan, olay sırasında giydiği tişörtle birlikte evinde bulundu. olayda, 3 biber gazı ve bisikleti. Veysel İlhan hakkında daha önce biber gazı saldırılarında kullandığını belirten 5 şikayet olduğu belirlendi. 2 Kasım’da adliyeye sevk edilen İlhan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, İlhan, “kendini savunamayacak durumda olan mağduru kasten yaralama” ve “” suçlarıyla ilgili 6 ayrı olaydan dolayı tutuklanma talebiyle Bursa Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Silahla kasten yaralama”. “Hakimlik şüpheli Veysel İlhan hakkında 6 ayrı olaydan dolayı tutuklama kararı çıkardı.”

SORUŞTURMA 10 GÜNDE TAMAMLANDI

Olayla ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma 10 günde tamamlandı. İddianamede Veysel İlhan’ın, “Bedensel ve zihinsel olarak kendini savunamayacak durumda olan kişiyi kasten silahla yaralamak” suçundan 2 yıl 3 ay hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Bursa 30. Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, “Dikkaldırım Mahallesi’nde arkadaşıyla birlikte evin önünde oturan ve henüz 10 yaşında olan reşit olmayan mağdurun (bedensel ve fiziksel olarak kendini savunamayacak durumda olduğu” belirtildi.) yaşı nedeniyle zihinsel olarak) kullandığı bisiklet ona eşlik ediyordu.” Yaklaşıp ‘Trabzonlu musun?’ diye soruyor. “Kurban ‘Evet’ cevabını verince cebindeki biber gazı spreyini kurbanın gözüne sıkarak yaraladı.”

İncelenen güvenlik kamerası kayıtlarından ve görgü tanıklarının ifadelerinden şüphelinin kimliğinin belirlendiği belirtilen iddianamede, şüpheli kendisine yöneltilen suçlamaları reddederek, “Kontrollü özgürlük ortamında temizlik görevlisi olarak çalışıyorum” dedi. Yaklaşık bir aydır görevdeyim. Yunus Emre Bolat’ı tanımıyorum. Bahsettiğiniz konu hakkında hiçbir fikrim yok. “Ben böyle bir olay yapmadım. Bana gösterilen videodaki bisiklet bana ait değildir. Hakkımda yapılan suçlamaları kabul etmiyorum” ifadesine de yer verildi. Ayrıca şüphelinin, 5 ayrı kişiye karşı işlenen ‘kasten yaralama’ suçuyla ilgili olaylara karışmadığını iddia ettiği belirtildi.

Veysel İlhan’ın duruşması önümüzdeki günlerde başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu