Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’da konuştu: ‘Pazara kadar değil, mezara kadar beraberiz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Malatya ‘içinde; “6 Şubat depreminin acısı yüreğimizde dinmedi. Şu anda 50 bin insanımız sahada. Depremde 50 binden fazla insanımızı kaybettik ama şu anda hepsi benim kardeşim. ama 50 binden fazla insanımız pazar günü yapılacak. oy Daha önce bizimle sahada tanışmışlardı. Felaketin ilk saatlerinden itibaren devletimizin ve milletimizin tüm imkanlarını seferber ettik. Arama kurtarmadan barınma ihtiyacının giderilmesine kadar her alanda vatandaşlarımızın yanında olduk” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Malatya adresinde konuştu. Erdoğan şunları söyledi:

Malatya Türkiye’ye demokrasi kazanımları sağlayan 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ı minnet ve rahmetle anıyorum. Malatya Turgut Özal’a sahip çıktığı gibi bizi hiç yalnız bırakmadı. Vatana ve millete hizmet etme çabamızda Malatya’nın takviyesini ilelebet yanımızda bulduk. Milli iradeye darbelere meydan okurken Malatyalı kardeşlerimin dualarını her zaman yanımızda hissettik.

“PAZAR İÇİN DEĞİL, MEZAR İÇİN BİRLİKTEYİZ”

Pazara hazır mıyız? Unutma, Pazar gününe kadar değil, mezara kadar birlikteyiz. Kale içeriden fethedilir. Hanımlar, şatonun içindeler. Gençler, tüm muhataplarınızı asla ihmal etmiyorsunuz. Çok çalışıyoruz. Seçimlerden yeni bir zaferle çıkıyoruz. Ne kadar terörist varsa Kemal Bey onlarla birlikte yürüyor. Ülkem ve halkım, bu teröristlerle el ele yürüyenlerle pazar günü sandığa mı girecek? Durmayacağız. Malatya’ya yine rekor düzeyde takviye yaptığı için teşekkür ediyorum.

“O KIRMIZI PARMAKLARIN DERSİNİ MİLLETİMİZE VERECEĞİZ”

Kemal Bey’e bir şey olmayacak. SSK’yı nasıl çökerttiğini biliyoruz. Bunda yanlış olan bir şey yok, işini bile düzgün yapamıyordu. 15 seçim, 15 mağlubiyet. Yeni bir yenilgiye hazırlanıyor. Milletimize parmak sallayanlar dersini alsın diyeceksiniz. Sandıkları havaya uçuracaksınız. Sizden tekrar bir kayıt bekliyorum.

“EVİNİZE GİTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

6 Şubat depremlerinin acısı yüreğimizde dinmedi. Şu anda sahada 50.000 kişi var. Depremde 50 binden fazla insanımızı kaybettik ama şu anda hepsi benim kardeşim ve Pazar günü yapılacak seçim öncesi 50 binden fazla insanımız sahada bizlerle buluştu. Felaketin ilk saatlerinden itibaren devletimizin ve milletimizin tüm imkanlarını seferber ettik. Arama kurtarmadan barınma ihtiyaçlarının karşılanmasına kadar her alanda vatandaşlarımızın yanında olduk. Depremden bu yana 650 bin memurumuz depremzedelerimize hizmet etmek için görev yaptı. Bölgede arama kurtarma grubu olarak 35 binden fazla işçi çalıştı. Yaralarımızı bir an önce sarmak ve sizleri evlerinize kavuşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Katlarda ve etüdü tamamlanmış diğer katlarda evlerimizin temellerini atıyoruz. Deprem bölgesinde yıkılan ve acil yıkılan binaların enkazını kaldırdık. Depremzedelere 30 milyar lira ödedik. Bunun dışında çeşitli yardımlarla depremzedelerimize sahip çıktık.

“Bölgede 910 binin üzerinde çadır kurduk”

Konut sorununun analizi her zaman gündemimizin ilk sıralarında yer aldı. Evleri yıkılan, yıkılan, evlerine girme endişesi yaşayan insanlarımıza başlarını sokabilecekleri bir yer vermek için çaba sarf ettik. Daha önceki ziyaretlerimizde ilk üç ayda 100 bin konteyner kuracağımızın sözünü vermiştik. 17 bine kadar bu sözümüzü tuttuk. Ayrıca bölgede 910 binden fazla çadır kurduk. Ülkemiz genelinde 130 bini konut, 36 bini köy evi ve 5 bini ahır olmak üzere toplamda 171 bini aşkın bağımsız bölümün yapım süreci başladı. Malatya’da 14 bin konut, 7 bin 131 köy evi ve 679 ahırın yapılması için bismillah dedik. Hedef 650 bin yeni konut yapmak. Deprem bölgesini eskisinden daha güçlü ve planlı bir yer haline getirmekte kararlıyız. Ekim ve Kasım aylarında daimi konut teslimlerine başlamayı hedefliyoruz. Sarsıntı bölgesinde hayat yeniden canlanıyor. Halkımız, yasını tuttuktan sonra yeniden hayata tutunuyor.

“SİZ ONLARA OY VERMEDİNİZ DİYE SİZİ EZENLERE BAKMAYIN”

Sırf onlara oy vermedin diye sana zulmedenlere bakıp asla üzülme. Siyasi tercihiniz ne olursa olsun Cumhur İttifakı olarak yanınızdayız. AFAD ile yanınızdayız. Kızılay olarak yanınızdayız. Hep birlikte yanınızdayız. Seni asla yalnız bırakmayacağız. Sorunlarınızı birlikte çözeceğiz. Depremin yaralarını hep birlikte saracağız. Size verdiğimiz sözleri birer birer yerine getirene kadar durmadan çalışacağız. Kayısı dolumuzu vurduk. Bu bahiste hükümet olarak yanınızdayız. Seni yalnız bırakamayız. Meydanlarda ne söylediysek görev noktasında onu gerçeğe dönüştürmeye çalıştık. Onlar hep kargaşa içindeydiler, biz hizmet ettik. 85 milyonu kucakladık. Terör örgütleriyle kol kola girdiler. Milletimizle yürüdük. Boş laf söylediler. Gerçeğin ve doğrunun yanında olduk. Yıkmayı durdurmaktan, engellemekten bahsettiler. İş dedik, yatırım dedik. Çok çalışacağız, işi hafife almayacağız. 40 yılın, 50 yılın emeğini 50 güne sığdırdık. Tüm bu projelerin yarım kalmaması için 28 Mayıs çok değerli. Biz 14 Mayıs’ta ortaya koyduğumuz iradeyiz, 28 Mayıs’ta bu kez sandığa yansıtmaya hazır mıyız? Zafer coşkusuna girmeyeceğiz. Kutuları alacağız.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu