Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kutsal kitaplara yönelik şiddeti uluslararası hukukun ihlali olarak tanıyan karar taslağının kabul edilmesini olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kutsal kitaplara yönelik şiddeti uluslararası hukukun ihlali olarak tanıyan karar taslağının Birleşmiş Milletler Genel Konseyi’nde kabul edilmesini olumlu bir gelişme olarak gördüklerini belirtti.

Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kuran’a yönelik sistematik saldırıların tekrarlanmasının, İslam düşmanlarının din ve vicdan özgürlüğüne karşı tahammülsüzlüğünün en açık göstergesi olduğunu belirtti.

Bu durumun sadece Müslümanlar için değil Avrupa Birliği’nin geleceği için de büyük bir tehdit oluşturduğuna dikkat çeken Yılmaz, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yabancı düşmanlığı ve ırkçılık Avrupa Birliği’nin geleceğini şekillendirmemeli. Hangi dine mensup olursak olalım, insanlık olarak nefret suçlarına karşı birlik olmalı ve bu tür nefret suçlarına karşı uluslararası hukuk nezdinde ortak bir mücadele alanı oluşturmalıyız. • Uluslararası hukuka karşı şiddeti uluslararası hukukun ihlali olarak kabul eden karar taslağının kabul edilmesini olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyoruz.

baykanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu