Teknoloji

Cyberwise&Microsoft İşbirliği Kurumların Siber Dayanıklılığını Artırıyor

Türkiye’nin önder siber güvenlik şirketlerinin başında gelen Cyberwise, hizmet portföyüne bir dünya devini daha ekledi. Microsoft’un MEA (Orta Doğu ve Afrika) bölgesindeki 8 MSSP Partner’ından biri olan Cyberwise, bu iş birliği ile Orta Doğu ve Afrika bölgesinde Microsoft kullanıcısı şirketlerin güvenlik muhtaçlıklarını karşılayabilecek.

Siber güvenlik alanında milletlerarası standartlarda “Tek Adres” iş modeliyle, danışmanlık, eser satışı, teknik dayanak ve yönetilen hizmetler alanlarında çalışmalarını muvaffakiyetle sürdüren Cyberwise, alanında başkan üreticilerle hizmet portföyünü genişletmeye de devam ediyor. Son olarak dünya devi Microsoft ile bir mutabakata varan Cyberwise, Microsoft’un Güvenlik eser ailesindeki tahlilleri destekleyecek hizmetler sunacak. Hali hazırda Microsoft’un güvenlik eserleri alanında Gold İş Ortağı olan Cyberwise bu işbirliği ile Microsoft’un MEA (Middle East & Africa) bölgesindeki 8 MSSP (Managed Security Service Provider) İş Ortağından biri olarak bu bölgede faaliyet gösteren kurumların Microsoft güvenlik tahlillerini azamî randımanda kullanmalarına dayanak verebilecek.

Microsoft güvenlik eserlerine sahip olup, bunları nasıl verimli halde kullanacağı konusunda dayanağa muhtaçlığı olan ya da bu süreçler için kâfi insan kaynağı olmayan şirketler bu iş birliği sayesinde Cyberwise’a başvurabilecek. Böylelikle, Microsoft Güvenlik eser ailesinden beklenen güvenlik olgunluğunu arttırıcı bedele Cyberwise ile de erişilebilecek. Ayrıyeten farkında olunmayan zayıflıkların tespit edilmesi, bunların ortadan kaldırılması ya da muhtemel tesirlerinin indirgenmesi fırsatlarını oluşturmak da mümkün olacak. Bu sayede genel olarak güvenlik olgunluklarını artıran şirketler, siber tehditlere karşı dayanıklılıklarını da artırmış olacaklar.

“Dünya’da alanında öncü olarak kabul edilen şirketlerin de dahil olduğu pek çok iş ortağımızla hizmet portföyümüzü genişletiyor olmayı çok önemsiyoruz. Bir dünya devi olan Microsoft ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği de bu kapsamda oldukça önemli.” diyen Siber Güvenlik Tahlilleri Genel Müdür Yardımcısı, Aydın Küçükkarakaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Yetkin insan kaynağı ve teknolojide derinleşme ihtiyacının günden güne arttığı gerçeğinden hareketle yönetilen hizmetler kapsamımızı Microsoft güvenlik ürünleri ile genişletiyoruz. Bu sayede Microsoft’un güvenlik çözümlerinin verimli kullanımını sağlamanın yanında, sunduğu “lighthouse” üzere merkezi platformları ile birden fazla müşteriye yetenekli insan kaynağımızla hizmet sunmak da mümkün olacak. Yetenek havuzumuzu ve bilgi birikimimizi Türkiye başta olmak üzere tüm MEA bölgesindeki Microsoft kullanıcılarına sunmak bizim için çok kıymetli”

Microsoft Türkiye İş İştiraklerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Dura ise güvenliğin hiçbir vakit tek başına kâfi olmadığına dikkat çekerek, “Sunduğumuz eserlerin hakikat biçimde kullanılıyor ve yönetiliyor olması çok değerli. Cyberwise, sahip olduğu deneyim ve yetkinlikle dünyada limitli sayıda bulunan ve değerli kriterlere nazaran elde edilen MSSP (Managed Service Security Provider) unvanını alarak, toplam güvenlik çözümlerimize büyük kıymet katan bir iş ortağı. Microsoft Türkiye olarak, Cyberwise ile başlattığımız iş birliği sayesinde müşterilerimize sunduğumuz güvenlik hizmetlerinin kapsamında kıymetli bir genişleme sağlıyoruz” dedi. Dura, Cyberwise’ın Microsoft güvenlik eser ailesindeki eser ve tahlillerin müşteriler tarafından en tesirli ve verimli biçimde kullanılması noktasında vereceği takviyenin Microsoft eserlerinin kullanımının artırılmasına katkı sağlayacağını da kelamlarına ekledi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu