Teknoloji

Dacia Spring Türkiye’de satışa çıkıyor!

Dacia Extreme donanımları da önümüzdeki dönemlerde dört ana modelde (Spring, Sandero, Duster ve Jogger) satışa sunulacak.

Spring Extreme, tamamen yeni “Arduvaz Mavisi”Renk ve donanıma özel tasarım öğeleriyle yollara çıkacak.

Yeni donanımın tavan barlarında, yan aynalarda, tekerlek poyralarında, bagaj kapağındaki Dacia logosunda ve aracın sis farlarındaki dekoratif kesiklerde Bakır Kahvesi kullanılmış.

Ön kapılardaki ve kapı altı döşemelerindeki topografik tasarımlarda, kapılar ve ön çamurluklar arasında Duster’ın kendine özgü şnorkel donanımına bir gönderme var.

Aracın iç tasarımında kapı eşikleri ve ön lastik paspaslarda topografik desenler göze çarparken, ön kapı panellerinin olmazsa olmaz parçaları dışında havalandırma ızgaralarında ve navigasyon ekranı çerçevesinde Bakır Kahvesi süslemeler yer alıyor.

Dacia, yeni Spring Extreme donanımıyla aynı zamanda tamamen yeni ELECTRIC 65 motorun (65hp/48kW) dünya prömiyerini yapıyor. Yalnızca Spring Extreme ile mevcut olan yeni motor, yeni ve benzersiz bir vites kutusuyla birleştirilmiştir. Bu şanzıman, daha uzun bir menzil için daha fazla güç geri kazanımı sağlar ve daha iyi hızlanma performansı için tekerleklere iletilen torku artırır.

Tamamen yeni ELECTRIC 65 motoruyla Spring Extreme, WLTP ortalama döngüsünde 220 km ve WLTP şehir içi döngüsünde 305 km menzile ulaşabilir.

Satışa sunulduğu ülkelerde 2 yıldan kısa bir sürede 100 bini aşkın siparişle elektrikli araç pazarının liderlerinden biri haline gelen Dacia Spring’in 2023’ün üçüncü çeyreğinde Türkiye’de kullanıcılarla buluşması planlanıyor. .

haberyenice.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu