Haber

Darüşşafaka Cemiyeti’nden bayram bağış çağrısı!

Anne ve babası vefat etmiş yetenekli öğrencilere 8 yıl süreyle kolej düzeyinde parasız ve yatılı eğitim veren Darüşşafaka Cemiyeti, sürdürmekte olduğu “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuna katkıda bulunmak isteyen hayırseverleri davet ediyor. 160 yıldır, Kurban Bayramı’nda.

Türkiye’de eğitim alanında faaliyet gösteren ilk sivil toplum kuruluşlarından biri olan Darüşşafaka Derneği, eğitimin önemine inananları bu bayramda bağış yapmaya davet ediyor.

Kurulduğu günden bu yana hayırseverlerin bağışlarıyla binlerce çocuğu kaliteli eğitime kavuşturan ve ülkemizin geleceğine katkı sağlayan nesiller yetiştiren Darüşşafaka Cemiyeti, bugün İstanbul Maslak’ta 1.000’e yakın üstün zekalının eğitim gördüğü okulunda. Maddi imkânları yetersiz olan, maddi gücü yetmeyen öğrenciler, akılcı, eşitlikçi ve çağdaş bir eğitimle geleceğe taşınmaktadır. hazırlanıyor.

Kurban Bayramı’nda öğrencilerinin et ihtiyacını bir yıl boyunca adak bağışlarıyla karşıladığı için vekaleten kurban kabul edemeyen Darüşşafaka Cemiyeti’ne annesi veya babasını kaybetmiş öğrencilerin eğitimine destek olmak isteyenler bağışta bulunabilir.

Öğrencilerin ihtiyaçları için harcanacak.

Bu yıl bayram bağışı için önerilen miktar 5 bin TL ama hayırseverler Darüşşafaka’ya diledikleri miktarda bağışta bulunabiliyor. Yapılacak bağışlar, Darüşşafaka Eğitim Kurumları çatısı altında eğitim gören öğrencilerin eğitim, beslenme ve barınma gibi ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.

Bu yıl 160. yılını kutlayan Darüşşafaka Derneği, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla, annesi ya da babası ölmüş, maddi imkânları kısıtlı yetenekli çocuklara nitelikli eğitim olanakları sağlıyor ve “Hayırseverlerimizin desteğiyle” dedi. kişi ve kurumlara, yakın çocuklarımıza çağın en ileri eğitim ve bakım evlerini sağlamaktayız. Çocuklarımız ortaokuldan başlayıp liseden mezun olana kadar sekiz yıl boyunca okulumuzda tam burslu, yatılı, kolej düzeyinde eğitim görüyorlar. Üniversite eğitimleri boyunca burs desteğimizi sürdürerek 12 yıldır çocuklarımızın eğitim hayatlarına destek oluyoruz.”

Eğitimde Fırsat Eşitliğini Güçlendirin

Darüşşafaka’nın vekaleten kesilen kurban bağışlarını kabul edemediğini belirten Önder Oğuz Güleç, “Kurban Bayramı münasebetiyle, annesi veya babası kıt kanaat geçinen yetenekli çocuklarımızın eğitimine destek olmak isteyen tüm hayırseverleri davet ediyoruz. Darüşşafaka ailesine katılmak için maddi imkanları yetmeyen öldü. Eğitim, her çocuğun temel hakkı ve geleceğini şekillendiren en değerli armağandır. Bağışlarınızla binlerce öğrencimizi geleceğe kaliteli eğitimle hazırlamaya devam edeceğiz. Bir çocuğun hayatını değiştirmenin gücünü birlikte hissedelim. 160 yıldır sürdürdüğümüz eğitimde fırsat eşitliğini hayırseverlerimiz destekleriyle daha da güçlendirebilirler.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sarkoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu