Haber

Depremde ölen eşiyle 36 yıllık birlikteliğinden sonra ilk yalnız Sevgililer Günü

Hatay’da 36 yıllık eşi Mustafa Civelek’i yüzyılın felaketinde kaybeden Gönül Civelek, yaşadıkları güzel anıları ve eşinin her özel günde yaptığı sürprizleri unutamıyor.

Kahramanmaraş merkezli depremler Hatay’da büyük yıkıma neden oldu ve 25 bine yakın kişi hayatını kaybetti. Esenlik ilçesindeki Karanfil Apartmanı’nda depreme yakalanan 54 yaşındaki Gönül Civelek, 36 yıllık eşi 65 yaşındaki Mustafa Civelek’i depremde kaybetti. Antakya ilçesinde yaşayan Civelek, hüzünlü anlar yaşadığı 14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşırken, “İlk defa bana çiçek gelmeyecek” dedi.

“Duygularım çok karışık, çok üzgünüm”

Eşini hatırlamadığı bir gün bile olmadığını belirten Civelek, “Eşimle 1986 yılında görücü usulüyle evlendim. 36 yıl birlikte kaldık. Çok mutlu günlerimiz oldu. Onu yanına alırdı. Özel günlerde dışarı çıkar, yemeğe çıkarır, sürprizler yapar. Çok mutluyduk. 4 çocuğumuz vardı.” Çocuklarımızı büyüttük, evlendirdik. Bugüne kadar günlerimizi mutlu geçirdik. Eşim deprem akşamına kadar oturma odasında uyuyacağını söyledi. Bu yüzden yatak odasına gittim ve uyudum. Daha sonra deprem sırasında yatak odasının kapısını açtı. Kalp, “Kalk, deprem var. Yataktan atladım” diye bağırdı. Koştum ve dışarı çıkmam için bağırdım. Sanırım arkamdaydılar ve bundan sonra onları göremedim. Çok karanlıktı. 5. günde cansız bedenlerini çıkardılar. O gün gömüldüler ve o günden sonra aslında ilk defa Sevgililer Günü’nü onsuz geçireceğim ve çok üzgünüm. Bundan sonra her yıl bu böyle olacak. Anılar insanı o kadar mahvediyor ki anlatamam. Duygularım çok karışık, çok üzgünüm. İlk defa çiçekler bana gelmiyor. Bu yıl artık dışarı çıkamayacağız. İnan bana, ne yapacağımı bilmiyorum. O kadar duygu doluyum ki hatırlamadığım bir gün yok. Hiçbir anım yok. “Rüyalarıma bile giriyor” dedi. -HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu