Haber

Gürhan Akdoğan CHP Bursa İl Başkanlığına yeniden aday oldu

Gürhan Akdoğan, daha önce genel başkanlığını yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Bursa İl Başkanlığı’na yeniden aday olduğunu açıkladı. 11 yıldır siyasetten uzak kaldığını belirten Akdoğan, “Değişim olması lazım, ben değişimden yanayım.”

CHP Bursa İl Lider Adayı Gürhan Akdoğan, CHP Bursa İl Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı. Partililerin katıldığı toplantıda eski Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, CHP Bursa İl Belediye Başkanı Adayı Nihat Yeşiltaş, CHP Bursa Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, CHP Yıldırım İlçe Başkanı İlhami Gün hazır bulundu. . alınmış. 17 Eylül Pazar günü yapılacak CHP Bursa İl Kongresi’nde CHP Bursa İl Başkanı adayı olduğunu açıklayan Akdoğan, “2007 yılında devraldığım CHP İl Başkanlığı görevini 17 Haziran’da tamamladım. 2012. 17 Eylül 2023 tarihinde yapılacak il kongresinde il başkanlığına aday olduğumu sizlerle paylaşmak istedim.” dedi.

“Ben değişimden yanayım”

Adaylığını açıklayan Akdoğan, basın toplantısında yaptığı konuşmada, “CHP devrim yapan bir partidir, Türk devrimlerini hayata geçiren bir partidir. Mustafa Kemal Atatürk her zaman değişim ve devrimi tanımlar. Biz neden değişim istedik?” 14 Mayıs’tan sonra mı, 28 Mayıs’tan sonra mı? Değişim hemen olacak bir şey değil. Değişim şart.” “Stratejik plan olmalı. Değişim olmalı, ben değişimden yanayım” dedi.

“6’lı masa sorgulandı mı?”

Seçim sürecinde 6 kişilik masanın doğru bir plan olmadığını belirten Akdoğan, “Genel merkezden en uzak noktaya kadar tüm kılcal damarlardaki mevcut durumu analiz edip neden kaybettiğimizi soruyorsunuz. Kaybettik, mağlup olduk 1- 0. Tüm parti üyelerine canı gönülden teşekkür ediyorum. Ancak bu çabaların karşılığında kaybettik. Zaferler tüm kazananlarındır. Mağlup olunca bedelini liderler öder. O zaman nerede kaybettiğimizi hep birlikte sorgulamalıydık. 6’lı tablo sorgulandı mı? Bizi bu noktaya getiren Türkiye gerçeğidir. 2018 yılında bu ülkede bir karşı devrim süreci yaşandı. O cumhuriyet bizimdir. Bizim cumhuriyetimiz değildir. Bu mevcut durumu biliyorsanız, bilirsiniz. Devrimci mücadele başlatılabilir. Ama biraz sağdan, biraz soldan dersen işe yaramaz. Karşı devrim sürecini değiştirecek stratejik planın olması lazım. Bu masayla olmaz. 6. Hayatınızda hiç karşı-devrimcilerle devrimcilerin bir arada oturduğunu, bunun genetik olarak zıt olduğunu gördünüz mü? . Pazar günleri beyanname vermek ve dolaşmak yeterli değil. Durumun böyle olmadığını gördük. Değişeceğiz. Sayın Kemal gitsin yerine Özgür Özel gelsin, Sayın Özgür gitsin yerine İmamoğlu gelsin. “Neyle gelecek? Herhangi bir plan veya proje duydunuz mu?” dedi. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu