Haber

Hakan Bayrakçı 2. tur anketini paylaştı

Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerle birlikte vatandaşlar tercihini yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nu yüzde 49,5 oyla mağlup etse de yüzde 50 artı 1 oya ulaşılamadığı için seçim 2. tura kaldı.

Anket şirketlerinin çoğu yanıldı

Seçim öncesi birçok anket şirketi anketlerini sosyal medyada ve kendi sitelerinde paylaştı. Sonuçların kesinleşmesi ile birçok anket firmasının iddialarında yanıldığı anlaşıldı.

Anketlerde ikinci sırada gösterilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sandıkların yüzde 99’unun açıldığı masada oyların yüzde 49,5’ini aldı. Anketler, Erdoğan’ın oyunun yüzde 43-45 bandına yüklendiğini gösterdi.

Seçimin çok yakın olduğunu iddia etti

Birçok anket şirketi yanılıyorken seçimde oy oranlarına en yakın tahminleri SONAR Araştırma Lideri Hakan Bayrakçı’nın yayınladığı anket yaptı.

SONAR Araştırma’nın bilgisini aktaran Bayrakçı, cumhurbaşkanlığı yarışında oyların yüzde 48,8’ini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, yüzde 44,1’ini Kemal Kılıçdaroğlu’na, yüzde 3,5’ini Sinan Ogan’a verdi.

Hakan Bayrakçı’nın 2. tur tahmini

3 Mayıs’ta CNN Türk’te yapılan araştırmaya göre 2. tur tahminlerini de paylaşan Bayrakçı, yüzde 52,1 ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, yüzde 47,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu’na galibiyeti verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu