Haber

İstanbul’da 127 kaçak göçmen yakalandı

İstanbul Türkiye’de kaçak yollardan Türkiye’ye giriş yapan 127 kaçak göçmen yakalandı. İnsan kaçakçılığı suçundan gözaltına alınan 24 kişiden 10’u tutuklanırken, 728 bin 980 TL para cezası verildi.

İstanbulEmniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Göçmen Kaçakçılığı ile Caba ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince ‘göçmen kaçakçılığı’ kabahatinin önlenmesi için yürütülen çalışmaların aralıksız devam ettiği bildirildi.

Açıklamaya göre, bu kapsamda geçtiğimiz hafta Türkiye’ye yasa dışı yollardan giriş yapan ve Avrupa ülkelerine kaçmak isteyen 127 kaçak göçmen yakalanarak sınır dışı işlemleri için geri gönderme merkezine teslim edildi. Öte yandan çalışmaların devamında kaçak göçmenlerin geçişini sağladığı şüphesiyle 24 kişi yakalandı. ‘6458 Sayılı Yabancılar ve Ülkelerarası Koruma Kanunu’ kapsamında göçmen kaçakçılarına 728 bin 980 TL para cezası kesildi.

Adli mercilere sevk edilen 24 zanlıdan 12’si adli mercilerce serbest bırakılırken, 2 kişiye de adı geçen kontrol kararları uygulandı. 10 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu