Haber

Mersin’de Üretici Kadın Standları Tarsus Kültür Parkı ve Yoğurt Pazarında Kuruldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi şehrin birçok yerinde açtığı üretici kadın stantlarını bu kez Tarsus Kültür Parkı ve Yoğurt Pazarı’na kurdu. Mersin’deki kadın üreticilerin yanı sıra deprem felaketi sonrası Hatay’dan kente gelen kadın üreticiler de oldu. Her Çarşamba Tarsus Kültür Merkezi’nde, her Cuma ise Yoğurt Pazarı’nda periyodik olarak üretici kadın stantları kurulacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı koordinasyonunda kentin dört bir yanında açılan üretici kadın stantları bu kez Tarsus Kültür Parkı ve Yoğurt Pazarı’nda açıldı. Mersin’deki kadın yapımcıların yanı sıra deprem felaketi sonrası Hatay’dan kente gelen kadın yapımcılar da tribünlerde yer aldı. Her Çarşamba Tarsus Kültür Merkezi’nde, her Cuma ise Yoğurt Pazarı’nda periyodik olarak üretici kadın stantları kurulacak.

Yoğurt Pazarı’nda kurulan stantlarda; Hatay’ın meşhur lezzetlerinden Tarsus’un Karakuş tatlısına, Gülnar’ın nohudundan Mut’un zeytinyağına, bal ürünlerinden hediyelik eşyalara kadar birçok el yapımı ürün Mersinlilerle buluşturuldu.

“EL YAPIMI ÜRÜNLERİMİZ BU STANDLARDA GÖRÜLMEKTEDİR”

Ürünlerini stantlarda halkın beğenisine sunan kadınlar, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdiler:

-Zübeyde Şahin:“Yoğurt pazarındayız. Evde ürettiğimiz ürünlerimizi getiriyoruz. Doğal ekşi mayalı ekmek yaparım, börek yaparım. Vahap Bey’e çok teşekkür ediyoruz, her anlamda desteğini esirgemiyor. Yanımızda. üreten tüm kadınlarımız, emeğimiz bu stantlarda kendini gösteriyor.”

-Milya Fırsatbul: “6 Şubat’tan itibaren kapılarını bizlere açan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara destek için böyle stantlar açtığını çok iyi bildiğim için ‘Bir gün geleceğim’ dedim. Antakya’dan Mersin ve ben bu tribünlerde olacağız, ‘Ben de katılayım’ diye düşünüyordum. Gerçekten de her zaman kadını ön planda tutan bir belediyecilik anlayışı görüyorum.”

-Bu vesileyle gülümseyerek:“Hatay’dan depremzede olarak geldik. Hatay’ın eserlerini, lezzetlerini burada üretip satıyoruz. İnşallah ilgilendiler.”

Kaynak: ANKA / Kadın

haberkaynarca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu