Ekonomi

MHP’nin seçim beyannamesi tamamlandı

MHP, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi kapsamında seçim beyannamesini hazırladı.

“Yükselen Ülke Türkiye” vizyonuyla hazırlanan bildiride, ekonomiden dış politikaya, eğitimden sağlığa, bölgesel kalkınmadan tarıma, işsizlikle mücadeleden turizme tüm politikalar bu vizyon çerçevesinde belirlendi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne uyum kapsamında yeni anayasanın vurgulandığı bildiride, TBMM Tüzüğü başlıkları ile seçim ve siyasi partiler yasasında öngörülen düzenlemelere de yer verildi.

Açıklamada, terörle mücadele operasyonlarında hükümete verilen takviyeler yinelendi.

Felaketle Çaba başlığı tartıldı

Bildiride deprem, yangın, sel gibi afetlere ilişkin önceki seçim beyannamelerinde yer alan politikalara yeni hususlar eklendi. “Afetle Mücadele” başlıklı bildiride, afet öncesi, sırası ve sonrasında alınması gereken önlemlere ilişkin politikalara geniş yer ayrılarak, Kahramanmaraş merkezli depremin yaralarını sarmak için atılması gereken adımlara da vurgu yapıldı. .

“Yaparsa Cumhur İttifakı yapar” mesajı

MHP de Cumhur İttifakı’nın son 5 yılda verdiği EYT ve taban fiyat vergi muafiyeti gibi vaatlerin yer aldığı bir kitapçık ve broşür hazırladı.

Milletvekili adaylarına dağıtılacak kitapçık ve broşürle seçmene “Yaparsa Cumhur İttifakı yapar” mesajı verilecek.

Bildirinin bu hafta sonu kamuoyu ve kuruluşlarla paylaşılması planlanıyor.

mihalgazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu