Haber

Musk’tan “mavi tik” ve “bot hesap” açıklaması

Twitter’ı satın aldıktan sonra yaşadığı süreci BBC’ye anlatan Musk, Twitter’a sahip olmanın stresli olsa da eğlenceli olduğunu söyledi. “Acı çok büyüktü, öyle bir parti değildi” diyen Musk, şirketi satın almasının doğru bir adım olduğunu ancak doğru kişi çıkarsa Twitter’ı da satabileceğini sözlerine ekledi.

Twitter’da “işlerin iyi gittiğini” belirten Musk, tartışmalı paylaşımlarıyla ilgili olarak “Tweetlerimle kendi ayağıma mı sıktım? Evet. Saat 03:00’ten sonra tweet atmamalıyım” dedi.

Musk, BBC’nin Twitter hesabına “devlet tarafından finanse edilen medya” olduğuna dair bir ibarenin eklenip eklenmeyeceği sorusuna, “BBC’yi kamu tarafından finanse edilen olarak değiştireceğiz. BBC, genel olarak devlet medyası olarak anılmaktan hoşlanmıyor. Haklı olmaya çalışıyoruz. BBC’ye çok saygı duyuyorum. Duydum” diye yanıtladı.

Reklamverenlerinin çoğu geri döndüğü için şirketin artık “kabaca zirveye döndüğünü” ve satın alma anında yaklaşık 8 bin olan iş gücünü yaklaşık 1500’e düşürdüğünü belirten Musk, herkesi kovmadığını söyledi. tek tek, bu kadar insanla yüz yüze konuşmak mümkün değildi. .

“DAHA YANLIŞ BİLGİ”

Elon Musk, Twitter’daki bazı aksaklıkları kabul ederken, kesintilerin uzun sürmediğini ve sitenin şu anda iyi çalıştığını belirtti. Şirketi devraldığından beri Twitter’da daha az yanlış bilgilendirme yapıldığını kaydeden Musk, bot hesapların silinmesi çabalarının sahte haberleri azaltacağını savundu.

Gazetecilerin hakikatin adil hakemleri olup olmadıklarını defalarca sorguladıklarına dikkat çeken Musk, “sıradan insanlara” daha çok güvendiğini ifade etti. Musk, Twitter’da daha önce onaylanan mavi tiklerin önümüzdeki hafta sonuna kadar hesaplardan kaldırılacağını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu