Ekonomi

NYSE mali hisseleri yükselişte, JPMorgan işe alım planını açıkladı

NYSE Finance Index ve Finance Select Division SPDR Fund’ın (NYSEARCA:XLF) sırasıyla %2,3 ve %2,2 artış kaydetmesiyle finans hisseleri Perşembe günü önemli bir artış kaydetti. Bu yükselişe eşlik eden Philadelphia Konut Endeksi ve Emlak Seçilmiş Segment SPDR Fonu (NYSEARCA:XLRE) de %3,9 ve %3,1 artışlar kaydetti.

JPMorgan Chase & Co. (NYSE: JPM) 2025 yılına kadar 1.000 yeni ticari bankacıyı işe almayı hedefleyen bir işe alım planını duyurdu. Haber, hisselerinin %1,8 oranında artmasına yol açtı.

Buna karşı, Bitcoin Yüzde 1,6 oranında düşüş yaşanırken, 10 yıllık ABD Hazine tahvilinin getirisi yüzde 4,67’ye geriledi. ABD’de 28 Ekim Pazar günü sona eren haftada işsizlik başvuruları beklentilerin üzerinde 217.000 olarak açıklandı.

Öte yandan Bay Cooper Group Inc. (NASDAQ:COOP) hisseleri, şirkete yapılan siber güvenlik saldırısının ardından %1,2 düştü. Markel Corporation’ın (NYSE:MKL) hisseleri de 3. çeyrek faaliyet geliri beklentilerinin karşılanmaması nedeniyle düştü.

Ancak Jones Lang LaSalle Incorporated’ın (NYSE:JLL) hisseleri, üçüncü çeyrek kazanç tahminlerini aştıktan sonra %6,5 gibi etkileyici bir artış gösterdi.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu