Ekonomi

Silo AI’nin Satın Alınmasının Ardından Roth MKM ve Wells Fargo’da AMD Hisse Fiyatı Tahmini Yükseltildi

Roth MKM, AMD (NASDAQ:AMD)’nin Silo AI’yi satın almasının yarı iletken üreticisinin pazardaki konumunu güçlendireceğini belirterek, AMD (AMD) hisseleri için Al tavsiyesini teyit etti ve fiyat hedefini 180$’dan 200$’a yükseltti.

Roth MKM analistleri raporlarında, “AMD’nin son yapay zeka yazılımı satın almasının ve daha önce yapılan diğer birkaç satın almanın, açık kaynaklı yapay zeka yazılım araçlarının daha geniş kullanımını teşvik etme ve en iyi tescilli yapay zeka çerçeveleriyle olan farkı daraltmaya katkıda bulunma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyoruz” yorumunda bulundu.

“AMD’nin güçlendirilmiş yazılım yeteneklerinin, şirketin Instinct AI işlemci serisinin pazarda daha fazla benimsenmesine yol açacağını tahmin ediyoruz” diye devam ettiler.

Avrupa’nın en büyük bağımsız yapay zeka araştırma tesisi olan Silo AI, yapay zekayı birçok sektörde ürünlere, hizmetlere ve iş süreçlerine dahil etmekte ustadır. Allianz, Philips, Rolls-Royce ve Unilever gibi müşterilere sahip olan Silo AI, AMD’nin teknolojisiyle geliştirilen Poro ve Viking gibi açık kaynaklı, çok dilli Büyük Dil Modelleri (LLM’ler) oluşturmasıyla tanınıyor.

Silo AI, Avrupa ve Kuzey Amerika’da 200’den fazla yapay zeka projesine katıldığını ve şu anda 300’den fazla yapay zeka uzmanından oluşan bir işgücüne sahip olduğunu belirtti.

Wells Fargo analistleri, “Bu satın alma, AMD’nin kurum içi yapay zeka uzmanlığını ve açık bir ekosisteme olan bağlılığını daha da güçlendiriyor – bu, AMD’nin önceki Mipsology ve Nod.ai satın almalarını tamamlıyor” dedi.

Mipsology, AMD’nin bir dizi araç, kütüphane ve model içeren kapsamlı yapay zeka yazılım yığını yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan yapay zeka yazılımları geliştiren bir şirketken, Nod.ai ise AMD’nin yapay zeka ürün yelpazesi içinde yapay zeka çözümlerinin dağıtımını hızlandırmak için tasarlanmış açık yazılımlar sunuyor.

Wells Fargo ayrıca AMD için fiyat hedefini 190 dolardan 205 dolara yükseltti.

AMD, geçtiğimiz yıl yaklaşık on iki yapay zeka girişimine yatırım yapmak için 125 milyon dolardan fazla kaynak ayırdığını bildirdi.

Bu makale AI yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

kagizmanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu