Ekonomi

Stifel Canada 4. çeyrek performansına göre Silvercrest’i c$7.25 hedefle elinde tutuyor

Salı günü Stifel Canada, SilverCrest Metals (SIL:CN) (NYSE: SILV) üzerindeki Tut notunu korudu ve fiyat hedefini 7,25 Cdn$ olarak belirledi. Firmanın analizi, SilverCrest’in 14,1 bin ons altın ve 1,34 milyon ons gümüş içeren dördüncü çeyrek üretimini ve çeyrek boyunca satılan 16,1 bin ons altın ve 1,28 milyon ons gümüşü takip etti.

SilverCrest’in düzeltilmiş hisse başına kazancı (EPS) 0,24 dolar ile beklentilerin ve konsensüs tahmini olan 0,13 doların önemli ölçüde üzerinde gerçekleşmiştir. Bununla birlikte, işletme sermayesi değişiklikleri öncesi düzeltilmiş hisse başına nakit akışı (CFPS), faaliyet dışı nakit giderlerinden etkilenerek 0,23 dolar olan tahminin biraz altında 0,20 dolar olarak gerçekleşti.

Şirketin bu çeyrekteki tüm sürdürme maliyetleri (AISC), analistin ons başına 11,90 dolar olan tahmininin üzerinde, gümüş eşdeğeri ons başına 13,69 dolar olarak bildirildi. Stifel Canada modelini SilverCrest’in son finansal verileriyle güncelledi ve maliyetleri şirketin öngörüleriyle uyumlu hale getirdi.

Yılın ilk yarısında mobilizasyon/demobilizasyon maliyetleri de dahil olmak üzere işletme birim maliyetlerinde yıldan yıla beklenen %30’luk artış not edildi. Stifel Canada, SilverCrest’in güçlü nakit akışı yaratma kabiliyetine sahip bir şirket olduğunu kabul etmesine rağmen, hissenin mevcut fiyat seviyesinde tam olarak değerlendiği sonucuna vardı. Hold notu ve hisse başına 7,25 C$ fiyat hedefi, 1,20 kat fiyat/net varlık değeri (P/NAV) hedef oranına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-egil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu