Haber

Tanju Özcan’dan Bahçeli’ye: ‘Erdoğan’ı desteklemeyin’

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında bir paylaşım yaptı. Özcan, Bahçeli’ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklememesi çağrısında bulundu.

Özcan, “AKP kurulduğundan bu yana hiçbir zaman Türk milliyetçisi olmadı. Nihai amacı Türkiye’yi ümmet kökenli bir devlet haline getirmektir. 28 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan’a takviye kuvvet vermeyerek, sizden bunu yapmanızı bekliyor.” Türkiye’nin sonsuza kadar Türk Vatanı olarak kalacağını tüm dünyaya gösteriyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Özcan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Bahçeli’ye şöyle seslendi:

“Sevgili Bahçeli,

Öncelikle partinizin 14 Mayıs seçimlerindeki başarısından dolayı sizi ve partinizi tebrik ederim. Ancak tarihi sorumluluğumdan dolayı haddi aşmadan birkaç konuyu hatırlatmak isterim.

AKP, Büyük Türk Milliyetçisi Atatürk’ü hiçbir zaman tam anlamıyla içselleştirememiştir.

AKP kuruluşundan bu yana hiçbir zaman Türk milliyetçisi olmadı.

Kesin amaçları Türkiye’yi Türk Milliyetçiliğine dayalı bir devlet olarak yönetmek değil, ümmete dayalı bir devlete dönüştürmektir.

Sizin de hassasiyetle ilgilendiğiniz mülteci sorunu, üniter yapıyı işgal etmeye yönelik kapalı bir girişimdir.

Bütün bu nedenlerle, muhalefetin hatalarını gören, söyleyen ve dolayısıyla siyasi bedelini yine de ödeyen samimi bir Kemalist ve Türk Milliyetçisi olarak; 28 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan’a takviye kuvvet vermeyerek Türkiye’nin sonsuza kadar Türk Vatanı olarak kalacağını tüm dünyaya göstermenizi bekler, saygılarımı sunarım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu