Haber

Ukraynalı Boksör Andrii Petukhov Sel Bölgesinde Mahsur Kaldı

? Ukraynalı boksör Andrii Petukhov, Kakhovka barajının çökmesi sonucu sular altında kalan Nova Kakhovka kenti ve çevresinde mahsur kalan yaşlıları ve yardıma muhtaç hayvanları şişme botuyla kurtarmaya devam ediyor.

İstanbul’da boks maçlarına da çıkan Ukraynalı boksör Andrii Petukhov ve arkadaşları, Kakhovka Nehri’nin çökmesinin ardından evlerinde mahsur kalan ve yardıma muhtaç yaşlıları teknelerle güvenli yerlere götürmeye devam ettiklerini belirtti. Herson yakınlarındaki HES barajı. Yardım çalışmalarını sosyal medyada kısa videolarla paylaşan Ukraynalı atlet Andrii Petukhov, 6 Haziran itibarıyla su basan bölgelerde şişme botlarla gezerek mahsur kalan hayvanları kurtardı, evlerinden çıkamayan insanlara su ve ilk yardım malzemeleri getirdi.

KAR MAYINLARI SELDE SÜRÜYOR

Petukhov ve arkadaşları da gün içinde sel bölgesini gezerek evlerinde mahsur kalan ve ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı hastalara yardım etti. Bazı hastaları battaniyelerle evlerinden alıp şişme botlarla dini mekanlara geri götürdüler. Uluslararası kuruluşlar, bölge halkının en kıymetli ihtiyacının temiz su olduğunu vurgularken, sel dışında bir diğer tehlikenin de kara mayınları olduğu belirtildi. Yere gömülen kara mayınlarının ise sel nedeniyle sürüklenerek yerinden edildiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu