Haber

Yasak bölgede denize giren 2 çocuk boğulmaktan son anda kurtarıldı

Yasak bölgede denize giren 2 çocuk boğulmaktan son anda kurtarıldı

SAMSUN – Samsun’un Atakum ilçesinde daha önce 3 çocuğun boğulduğu ve yüzmenin yasak olduğu yerde denize giren 2 çocuk son anda boğulmaktan kurtarıldı.

Olay, Samsun’un Atakum ilçesine bağlı Denizevleri Mahallesi’ndeki Golf Kulübü yakınlarında meydana geldi. Söz konusu bölge, 3 çocuğun boğularak hayatını kaybetmesi üzerine Samsun Valiliği tarafından ‘yüzülmez bölge’ ilan edildi. Ailece serinlemek için denize giren bir ailenin iki çocuğu, yasak bölgede denize girdiklerinde boğulma tehlikesi yaşadı.

Boğulma tehlikesi yaşayan çocukları yakınları ve cankurtaranlar son anda kurtardı. Olay yerine gelen sağlık ekibi tarafından muayene edilen çocuklar, hayati tehlikelerinin olmadığı anlaşılınca aileye teslim edildi. Polisin uyardığı aileler olayın ardından yasaklı alandan çıkarılarak cankurtaranların görev yaptığı güvenilir alanlara yönlendirildi. Boğulma tehlikesi yaşayan aile, yaşadıkları şokun etkisiyle kıyıdan ayrılarak evlerine gitti.

Görgü tanıkları, “Burası yasak bölge. Daha önce burada 3 çocuğun boğulduğunu biliyoruz. Önümüzde cankurtaranların olduğu güvenli alanlar var. Orada yüzmek bizim için de daha güvenli. Çocuklarımızla denize geldik ama hiç yüzemedik.” Güvenli de olsa çocuklarımızı rahat bırakın.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu