Yaşam

Yaz Spor Okullarında 2600 Öğrenci Eğitim Aldı

İnegöl Belediyesi Yaz Spor Okullarında 8 farklı branşta antrenmanlar devam ediyor. Voleybol, Basketbol, ​​Masa Tenisi, Jimnastik, Okçuluk, Spor Tırmanış, Satranç ve Yüzme kurslarında 2600 öğrenci eğitim görmektedir.

Sporu tabana yaymak ve her öğrencinin en az bir spor branşına ilgi duymasını sağlamak amacıyla Belediye Spor Kulübü bünyesinde spor okulları düzenleyen İnegöl Belediyesi, okulların kapanmasıyla birlikte yaz spor okullarının da startını verdi. Yaz Spor Okulları bu yıl 8 farklı branşta 3 farklı dönemde planlandı. Diğer 3 lokasyonda düzenlenen yaz spor okulları; Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisinde yer alan Belediye Spor Salonu’nda; Alanyurt Yunus Emre Spor Salonu’nda Voleybol, Basketbol, ​​Masa Tenisi, Jimnastik, Okçuluk, Tırmanma ve Satranç olmak üzere 7 farklı branşta; Voleybol, Basketbol, ​​Masa Tenisi, Jimnastik ve Okçuluk olmak üzere 5 branşta yapılmaktadır. Yüzme kursları da Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzda ve iki spor salonumuzun bahçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla kurulan portatif havuzlarda yapılmaktadır.

8 BRANŞTA 2600 ÖĞRENCİNİN EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR

03 Temmuz’da ilk dönemi başlayan yaz spor okullarında; Voleybolda 297, Basketbolda 141, Jimnastikte 191, Masa Tenisinde 59, Okçulukta 48, Satrançta 32 ve Spor Tırmanışta 56 öğrenci bulunmaktadır. En popüler kurslardan biri olan yüzme kursları; Yarı olimpik Yüzme Havuzumuzda 261 erkek ve 272 bayan olmak üzere toplam 533, Portatif Havuzlarımızda ise toplam 3 devre; Merkezde 1200, 600, Alanyurt Yunus Emre Spor Kompleksi’nde 600 ve özel saatlerde portatif havuzlarda 41 engelli sporcu antrenman yapıyor. 3 havuzumuzda toplam 1774 öğrencimiz yüzme eğitimlerine devam etmektedir. Tüm branşlarda yaz spor okulu eğitimleri 2598 sporcu ile devam ediyor.

BAŞKAN TABAN YAZ SPOR OKULLARINI ZİYARET ETTİ

Belediye Başkanı Alper Taban heyet ile birlikte bugün de devam eden yaz spor okulları ve portatif havuz yüzme kurslarını berber dükkanında ziyaret etti. Öğrencilerle sohbet eden ve eğitimleri izleyen Önder Taban, yapılan çalışmalarla ilgili de açıklamalarda bulundu. Lider Taban, “Portatif Yüzme Havuzlarımızı ve Yaz Spor Okullarımızı ziyaret ediyoruz. Burada öğrencilerimiz okulların kapanmasının ardından yaz etkinlikleri adı altında açtığımız kurslara gelmekte ve buradan hizmet almaktadırlar. Yaz spor okullarımızda; Voleybol, basketbol, ​​masa tenisi, jimnastik, okçuluk, tırmanış ve satranç olmak üzere 7 farklı branşta yapılmaktadır. Buraya tam zamanlı olarak gelen öğrenciler olduğu gibi sadece yaz spor okullarına gelen öğrenciler de var. Her öğrencimizin en az bir sporla ilgilenmesini istiyoruz. Onların gelişimi için değerli olduğunu düşünüyorum” dedi.

YENİ HAVUZLAR İÇİN YAPILAN GİRİŞİMLER

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla “Yüzemeyen Kalmasın” sloganıyla bu yıl ilimizde iki portatif havuzun daha kurulduğunu hatırlatan Lider Taban, “Ayrıca iki havuzda da yüzme kurslarına başladık. Yüzme dersleri eğitmenlerimiz eşliğinde samimi bir ortamda verilmektedir. Havuzlarımızdan biri Hikmet Şahin Kültür Parkı içinde Belediyemiz Spor Salonu’nda, diğeri ise Alanyurt Yunus Emre Spor Kompleksi’nde kurulmuştur. İki noktada hizmet verilmektedir. Bu havuzlarda okutulan derslere ilişkin kayıtlarımız alınmış ve tamamlanmıştır. Eğitim 3 periyotta verilecektir. Bu havuzların sayısını artırmak için de girişimlerde bulunduk. Bakanlığımızın takviyesi olursa farklı bölgelerde kurarak hizmete açacağız. Bu çalışmaların meyvelerini vermesinde emeği geçen Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza, İlçe Spor Müdürümüze ve çalışma arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu