Ekonomi

Yeni düzenlemelerle birlikte BES’te büyümenin süreceği öngörülüyor

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, BES’teki başarı hikayesini devlet, millet ve sigorta sektörünün birlikte yazdığını belirterek, “OKS ile birlikte 14 milyonun üzerinde katılımcıya ve 368 milyar TL’lik fon büyüklüğüne ulaşan BES 10 yılda 17 kat büyüdü. Yüzde 30 devlet katkısı ve 18 yaş altına da BES imkanının gelmesi üzere düzenlemelerle BES yenilikçi tasarrufun merkezi oldu.” dedi.

Katılım Emeklilik açıklamasında görüşlerine yer verilen Ayhan Sincek, 19’uncu yaşını kutlayan BES’in son yıllarını büyük bir başarı hikayesi yazarak geçirdiğini belirterek, “Yapılan düzenlemelerle BES, klasik tasarruf usullerinden ayrılmayı başarırken geleceği garanti altına almanın en muteber ve yenilikçi adresi olduğunu ispatladı.” değerlendirmesinde bulundu.

Devlet katkısının yüzde 30’a çıkarılması, 18 yaş düzenlemesi gibi sektöre hareket getiren düzenlemelerin 2023 ve sonrasında da devam edeceğine dikkati çeken Sincek, “Amaç iştirakçilerimizin gönül rahatlığıyla hem kendileri hem de tüm aile fertleri için gelecek planı yapabilmeleridir. Bunu yaparken de tasarruflarının kazandırarak korunduğundan emin olmalarıdır.

Sistemin tabiatı gereği, uzun vadeli düşünmek gerekiyor. BES yetişkinler için emeklilikte ikinci gelir kapısı olurken çocuklar için de üniversite masrafları için ya da birinci otomobillerinin, konutlarının alınması için damlaya damlaya göl oluyor. Velhasıl BES’te uzun süre kalan mutlaka kazanıyor.” açıklamasını yaptı.

Sincek, “Faizsiz BES’in öncüsü İştirak Emeklilik olarak BES’in gelişip derinleşmesinde kıymetli katkımız oluyor. Hayatın her alanına hitap eden eser ve hizmetlerimizle iştirakçilerimizin geleceğe inançla bakmasını sağlamaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Değişen ihtiyaçlara uygun, yenilikçi ve esnek çözümler getiren BES planları geliştirdiklerini kaydeden Sincek, şunları aktardı:

“Bu anlayışla eser çeşitliliğimizi artırıyoruz. Sunduğumuz BES planları sayesinde her yaştan ve her gelir kümesinden insanın BES’e ulaşımını kolaylaştırıp gelecekleri için tasarruf yapmalarına imkan tanıyoruz. İster kendiniz ister çocuklarınız için hemen tasarrufa başlayabiliyorsunuz. Bankalarımız, acentelerimiz ya da brokerlerimiz gibi tüm Türkiye’de bize ulaşabileceğiniz 1000 noktanın yanı sıra web sitemiz üzerinden de online olarak çabucak BES sistemine katılabilir, geleceğiniz için biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Aylık katkı hissenizi kendiniz belirliyor, isterseniz BES hesabınıza toplu para da yatırabiliyorsunuz. Belirlediğiniz katkı hissenize nazaran seçebileceğiniz emeklilik planlarımız ile geleceğinizi maddi teminat altına aldığınızda, emeklilik vakti geldiğinde toplu para ya da maaş üzere nizamlı geri ödemeden yararlanabiliyorsunuz.”

Sincek, BES’teki başarı hikayesini devlet, millet ve sigorta sektörünün birlikte yazdığını belirterek, “OKS ile birlikte 14 milyonun üzerinde katılımcıya ve 368 milyar TL’lik fon büyüklüğüne ulaşan BES 10 yılda 17 kat büyüdü. Yüzde 30 devlet katkısı ve 18 yaş altına da BES imkanının gelmesi üzere düzenlemelerle BES yenilikçi tasarrufun merkezi oldu. Muhtaçlığa uygun yeni düzenlemelerin de 2023’te devreye girmesiyle BES’te büyümenin süreceği görülüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu