Haber

Yozgat’ta 25.722 Aday TYT Sınavına Giriyor

SEYFİ ÇELİKKAYA

Yozgat Merkez ve Sorgun ilçesindeki 108 okulda sınava girecek toplam 25 bin 722 genç aileleriyle birlikte ilk oturum sınavına girmek için okul önünde toplandı. Bazı öğrenciler nefes nefese son anda salona ulaşmayı başardı.

YozgatYükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlik Sınavı tyt ) 34 salonda 9 bin 740 aday sınava girdi. Sınavların yarın Yozgat merkez ve Sorgun ilçesinde devam edeceği bildirildi. YKS 1. Oturum TYT adayları, sınavın yapıldığı okul önünde aileleri ve yakınlarıyla bir araya geldi. Kapıların açılmasıyla birlikte uzun kuyruklar oluşturan aday yakınları girişte sorun yaşamamaları için okul bahçesinden çıkarıldı. Adayların önce kimlik ve belge kontrolleri, ardından polisler tarafından üst aramaları yapılarak salona yönlendirildi.

SINAV’A KEDİYLE GELDİ

Adaylardan Fadime Nuh Akgöz kedi tespihi ile sınava geldi. Akgöz, kendisine şans getirmesi için kedisini getirdiğini, salona girdiğinde kediyi ailesine bırakacağını söyledi.

25 BİN 722 ADAY SINAV GİRİYOR

Yozgat’ta bugün 34 merkezde TYT sınavına 9 bin 740 aday girdi. Yarın sınavlar Yozgat merkez ve Sorgun ilçesinde devam edecek. Yarın Alan Yeterlilik (AYT) ve Yabancı Dil Sınavı (YDT) sınavı yapılacak. Yozgat’ta toplam 25 bin 722 YKS adayının 108 merkezde sınava gireceği belirtildi.

Kaynak: ANKA / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu