Ekonomi

Adıyaman Belediyesi NEET Projesiyle 200 Genç Kadını İşgücü Piyasasına Kazandıracak

Adıyaman Belediyesi öncülüğünde düzenlenen NEET projesi kapsamında 200 genç kadının işgücü piyasasına kazandırılmasına yönelik eğitimler 20 Kasım’da başlıyor.

Adıyaman Belediyesi’nin ‘Yaş Arası Gençler’ etkinliği kapsamında 200 genç kadının yararlanacağı eğitimlerle ilgili hazırladığı sunuma, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Hacı Dikmen, Adıyaman AK Parti Kadın Kolları Lideri Belediye Başkanı Süleyman Kılınç katıldı. Ne eğitimde ne de istihdamda olmayan 15-29 yaş arası (NEET) projesi’. Saliha Diler, belediye başkan yardımcıları ve birim yöneticileri katıldı.

Sunumda verilen bilgiler çerçevesinde Adıyaman Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında yayınladığı ilanlar doğrultusunda seçilen ve 15-29 yaş arası kadınların başvurabileceği NEET projesi tamamlanmış veya yarım bırakılmıştır. Eğitimleri ve herhangi bir işte çalışmayanların eğitimleri 20 Kasım’da Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılacak. Eğitimlerine ise ASGEM’de Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen usta öğreticiler eşliğinde eğitimlerine başlayacaklar.

Kadınların işgücü piyasasına katılımının sağlanması amacıyla düzenlenen proje kapsamında 15-29 yaş arası kadınlara hazır giyim eğitimi, girişimcilik eğitimi, kariyer eğitimi, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verilecek.

Adıyaman Belediyesi’nin desteğiyle toplam 302 bin avro hibe ile yürütülen projede eğitim 44 gün sürecek ve genç kadınlara eğitim süresi boyunca günlük 10 avro ücret verilecek. 44 günlük eğitimin tamamlanmasının ardından kursiyerlere iş bulana kadar 4 ay boyunca aylık 50 euro ücret verilecek.

Kadın istihdamında Avrupa’nın çok gerisinde olduğumuzu vurgulayan Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, “Türkiye olarak kadın istihdamında Avrupa’nın çok gerisindeyiz ve bu bağlamda kadınlarımızı, özellikle de genç kadınlarımızı istihdam etmemiz gerekiyor. Bu projede özellikle 15-29 yaş arası gençler istihdam ediliyor.”Paydaş olarak Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkür ediyorum. Bu tür projelerden faydalanmamız gerekiyor ve bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu