Haber

Başkan Çerçioğlu: Bağımsızlık Gününüz Kutlu Olsun

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, Aydın’ın kurtuluş günü olan 7 Eylül’ün 101’inci yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Önder Çerçioğlu mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, yiğitlerin diyarı Aydın ve Türkiye için mücadele eden şehitlerimizin mirasına sahip çıktıklarının altını çizdi. Lider Çerçioğlu mesajında ​​şunları kaydetti:

Milletimize aydınlarımızın kurtuluş yolunda önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası, bu çabasını dünya tarihine altın harflerle yazdırmıştır. Aydın’da bağımsızlık coşkusu kahraman beylerimiz ve genci yaşlısı herkes tarafından karşılık buldu. Entelektüel; Kurtuluş Savaşı’nda iki kez işgal edilen ve ikisinde de kurtarılan tek şehirdir.

Yörük Ali Efe’nin, Demirci Mehmet Efe’nin, Albay Şefik’in ve Çete Ayşe’nin içlerinde hissettiği özgürlük ateşi bugün içimizde tazeliğini koruyor.

Efes’imizin direniş yıllarını saygı ve gururla anıyoruz. Özgür yaşama arzusunun vücut bulmuş hali olan bu çaba ruhunu Aydınlılar olarak hepimiz ruhumuzda hissediyoruz.

Kuruluşumuz ülkemizde sadece bağımsızlık ateşini yakmakla kalmayacak, bu topraklara demokrasiyi de getirecektir. Entelektüel; Kurucu iradenin eşitlik ve demokrasiye olan inancını sıkı bir şekilde benimsemiştir. Kentimiz, savaşta yıkıma uğrayan Türkiye’nin yeniden inşasında eşitlik ve demokrasiye olan inancıyla da öne çıktı. İlk kadın muhtarın ve sayısız bakanın bu topraklardan çıkması boşuna değildir.

Biz Aydın halkı olarak ülkemizi kuran iradenin öğretilerini sonsuza kadar en derinlerimizde hissedeceğiz ve bu öğretilere sahip çıkacağız. Bağımsızlık günümüzde şunu bir kez daha vurgulamakta fayda görüyoruz; Demokrasimizi inşa eden ve bu uğurda emeğini bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnettarız.

Bu vesileyle bir kez daha tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Mutlu bağımsızlık Günü.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

karakocanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu