Haber

Deprem bölgesinde çocuklara oyuncak, çikolata ve şeker dağıtıldı

Kahramanmaraş’ın Onikisubat ilçesinde deprem nedeniyle çalışmalarını sürdüren Ümraniye Belediyesi, çocuklara oyuncak, çikolata ve şeker dağıttı. Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Depremde korkuyla atan çocuklarımızın yüreği sevinçle atsın istiyoruz” dedi.

Konteyner sur, cadde ve sokakların ihtiyaçları ile temel ihtiyaç malzemelerinin karşılanması amacıyla çalışmalar yürüten belediye, afetzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Ümraniye Yardım Uyum Merkezi’ni kurdu. Hayırseverlerin getirdiği ve belediye tarafından temin edilen tonlarca yardım malzemesi de afet bölgesine ulaştırıldı. Yardım kampanyası kapsamında çocuklara oyuncak, çikolata ve şeker dağıtıldı.

“ÇOCUKLARIMIZ HER ŞEYİMİZ”

Depremden etkilenen çocukları güzelleştirmenin değerine vurgu yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Deprem sadece biz büyükleri değil çocukları da derinden etkiledi. Bizim olayımız. O küçücük yürekler tarifsiz kaygılar yaşadı. Biz de manevi bir zemin hazırlıyoruz. İnşaatı devam eden konteyner kentte bebeklerimiz için oyun parkı oluşturacağız. Bölgedeki gruplarımız ayrıca Ümraniye’deki kardeşlerinin depremzedelere gönderdiği oyuncak ve çikolataları da dağıtıyor. “Bunu da atlatacağız” birlikte de işlem yapın. Koca yürekli fidanlarımızı dikeceğiz” dedi.

haberyenicaga.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu