Ekonomi

Ekmeğini denizden alıyor: Denizden günlük 250-300 kilo metal çıkarıyor ve geri dönüşüm için satıyor.

Ekmeğini denizden alıyor: Denizden günlük 250-300 kilo metal çıkarıyor ve geri dönüşüm için satıyor.

Erhan Uludağ: “Sezon sonuna kadar 20 ton yetiştireceğim”

“Tatilimi yapıyorum, aile bütçeme ve çevreye katkıda bulunuyorum”

ANTALYA – Antalya’da otobüs ve kamyon şoförlüğü yapan 4 çocuk babası Erhan Uludağ (36), dalış yaparak çıkardığı metalleri şehrin dünyaca ünlü plajında ​​geri dönüşüm için satıyor. 15 günde denizden 3.5 ton metal çıkaran Uludağ, ağırlığını 7 liraya satarak aile bütçesine büyük gelir sağlıyor.

Antalya Muratpaşa’da yaşayan 4 çocuk babası Erhan Uludağ, turizm şubesinde şoför olarak çalışırken pandemi girince işsiz kaldı. İş aramaya rağmen iş bulamayan Uludağ, bir gün denize girmek için geldiği Konyaaltı Sahili’nde yüzerken suyun dibindeki metalleri fark etti. Geri dönüşüm için demir satabileceği düşüncesiyle her gün kıyıya çıkan, paleti ve bardaklarıyla tüpsüz olarak denizin dibine dalan Uludağ, ortalama 250-300 kilogram metal çıkarmaya başladı. günde. Kış aylarında otobüs ve kamyon şoförlüğü yapan Uludağ, yaz aylarında iki aylık tatilini denizden metal toplayarak geçirmeye başladı. Bu yıl 15 gün boyunca denize dalarak 3,5 tona yakın demir çıkaran azimli adam, kilosunu 7 liraya satarak aile bütçesine büyük katkı sağladı.

“Tatilimi yapıyorum, aile bütçeme ve çevreye katkıda bulunuyorum”

İşi nedeniyle geçen yıl 3 ay, bu yıl 2 ay tatil yaptığını belirten Erhan Uludağ, bu dönemde denize girerek hem aile bütçesine hem de çevreye katkı sağladığını söyledi. Günde ortalama 250-300 kilo metal çıkardığını belirten Uludağ, “Yaklaşık 15 gündür dalış yapıyorum, topladığım malzeme 3.5 tona yaklaştı. Sezon sonunda 20 tona ulaşıyor. ağırlığını 7 lira civarında satıyorum.2 ay dalış yaptıktan sonra şoförlük yapıyorum.Tatil de yapıyorum.Burada hem sahilimizi temizliyorum hem de aile bütçeme katkıda bulunuyorum” dedi.

Uludağ, su altında çıkaramadığı ağır metaller olduğunu da belirterek, bunların yerini bildiğini ve yardım sağlanırsa bu metallerin temizlenebileceğini sözlerine ekledi.

“Sürprizler var”

Denize giren tatilcilerin çıkardığı metalleri görünce çok şaşırdığını sözlerine ekleyen Uludağ, “Metalin yanı sıra bazı eşya ve para da buluyorum. Bunun denizden nasıl çıktığına insan çok şaşırıyor. Onları tebrik eden, teşekkür eden insanlar var.”

“Saygı duyuyorum”

Sahilde tatil yapan Çetin Sağlam, Konyaaltı Sahili’nden bu tür metallerin çıktığını görmenin üzücü olduğunu vurguladı. Denizden bu tür metallerin çıkmasına şaşırdığını belirten Sağlam, “Bu tür metallerin çıkacağını hiç beklemiyordum. Beni şaşırttı. Erhan Bey’in yaptığına saygı duyuyorum ve bu tür metalleri çıkardığı için kendisine teşekkür ediyorum.”

haber-mustafakemalpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu