Haber

Galatasaray’dan depremzedelere konaklama projesi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin ardından Galatasaray yönetimi, Beyoğlu’ndaki Hasnun Galip binasının depremzedelere açılacağını duyurdu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Galatasaray’da yardım çalışmaları sürüyor. Galatasaray Lideri Dursun Özbek ve Galatasaray Başkan Yardımcısı Erden Timur’un yardımlarının ardından sarı-kırmızılı yönetim, depremzedeler için yeni bir konaklama alanı yapılacağını duyurdu. Sarı-kırmızılı ekip, depremzedelerin barınma ihtiyacı kapsamında Beyoğlu’ndaki Hasnun Galip binasını kullanıma açacak.

DURSUN ÖZBEK: DOĞDU, HEMEN BARINAK YAPMASI GEREKİYOR. Galatasaray Lideri Dursun Özbek konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkemizin yaşadığı bu büyük felaket sonucunda bölge halkının barınma sorunu ortaya çıkmıştır. Okulumuzda okuyan öğrencilerimizin de aileleri bulunmaktadır. Bölge. Buraya da gelecekler. Acil onlar için. Bir şekilde barınak yapma ihtiyacı doğdu. Fatih Demircan’a da sordum. Şimdi ekibini getirdi” dedi. Umarım bizi bir daha böyle bir durumla karşı karşıya bırakmaz. Galatasaray olarak elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Çarşamba günü aileleri misafir etmeye hazırlanıyoruz. Boya, badana ve montajları yaptık, inşallah bir daha böyle bir şey yaşamayız.”

Depremzedeler için yeni lojman hakkında bilgi veren Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Demircan, “Bu katta 8 odamız var. Alt katta da 3 odamız var. Bir de fuaye alanı yapıyoruz, yani sosyal yaşam alanı.Üst katımızda ise yaklaşık 20 ailenin barınabileceği bir alanımız olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu