Haber

Gemlikli çiftçiye kara yolu desteği

Gemlik Belediyesi ekipleri, daha önce köy ve belde statüsünde olan ilçelerde çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Gemlik Belediyesi Fen ve Mühendislik Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezinde taş parke ve asfaltta çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da köylerdeki kara yollarında çalışmalarını sürdürüyor. Gemlik’te 10 köyün kara yollarında çalışma yapan ekipler, çiftçilerin tarlalarına kolayca ulaşabilmesi için köy yollarını toprak yol yaptı.

 

Başkan Sertaslan “Zeytinci toprağa daha rahat ulaşacak”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, hararetli çalışmalarından dolayı gruplara teşekkür ederek, “Köylerdeki yollarımız belediyemiz ekiplerince yeniden düzenlenerek ulaşıma hazır hale getiriliyor. Zeytin hasadı öncesi çiftçi kardeşlerimizin zeytinliklerine daha rahat ulaşabilmeleri için ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.”

 

“Çiftçilerimize desteğimiz kesintisiz devam edecek”

Gemlik Belediyesi’nin çiftçi belediyecilik anlayışıyla geçimini topraktan sağlayan üreticinin yanında olduğunu belirten Önder Sertaslan, “Gemlik Belediyesi adı altında Gemlik zeytininin internet üzerinden satışına başladık. Geliri değerlendireceğiz” dedi. Çiftçilerimizi geliştirmek için projelerimizde bu satışlardan Umurbey’de kurduğumuz laboratuvarımızda çiftçilerimizi bilimsel tarıma yönlendiriyoruz “Uygun tarım uygulamaları ile verimi artırmak için çalışıyoruz. Ekiplerimiz ise belirlenen program dahilinde Gemlik’in tüm kara yollarını uygun hale getirecek” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu