Haber

Gri pasaport davası: Yeşilyurt Belediye Başkanı ‘deprem’ gerekçesiyle rahat edemedi

Yeşilyurt Belediyesi’nin 90 kişiyi gri pasaportla (hizmet pasaportu) yurt dışına göndermesine ilişkin “insan kaçakçılığı” suçlamasıyla açılan davanın ikinci duruşması görüldü.

Malatya Haber’in haberine göre, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve 4 kişinin tanık olarak dinlenmesi beklenirken, tanıklar beyin sarsıntısı nedeniyle dinlenemedi.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında Malatya 10’uncu Asliye Ceza Mahkemesi, Yeşilyurt eski Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş hakkında “Göçmen Kaçakçılığı Yapmak” suçundan 3 ila 8 suçtan yargılandı. Almanya’daki olayla bağlantısı olduğu iddia edilen Bingöl-Servi, Ali Ayrancı ve Ersin Kilit’in. Eylül 2022’de yıl ortasında hapis cezası talebiyle dava açtı. Malatya 10. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada eski Servi Belediye Başkanı Ali Ayrancı tahliye oldu.

Davanın ikinci duruşması, Malatya Adliyesi’nin ek binası olan Cafana (Görgü) Mahallesi’ndeki eski otel ve okul binasında faaliyet gösteren Malatya 10. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada zorla dinlendirilen tanık Nusret Aslan ile tanık olarak dinlenmesine karar verilen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediyesi çalışanı İsa Yumuk, Veysel Ser ve Engin Efe dinlenemedi. teknik nedenlerle. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Olayda İçişleri Bakanlığı, söz konusu hukuksuz süreçten haberdar olan ve onay veren Mehmet Çınar ile bazı belediye çalışanlarına soruşturma izni verdi. Daha sonra açılan davada Çınar ve bazı kişiler ‘tanık’ olarak yer aldı ve ikinci duruşma görüldü. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu