Haber

Kırşehir Belediyesi Kadın İşgücü Piyasasını Açıyor

Kırşehir Belediyesi, Ahiler Çarşısı yanında üretimine başladığı Hanımlar Emek Pazarını törenle hizmete açtı.

Kırşehir Belediyesi ‘ Kadın Emek Pazarı açıldı. Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, sosyoekonomik gelişmenin tartışmasız ön koşulunun kadın emeği olduğunun bilinciyle; Ortada depremzedelerin yer aldığı Hanımlar Emek Pazarı’nın tüm çalışan kadınlara ve Kırşehir’e güzel geçmesini diledi.

Kadın İşgücü Piyasası’nın açılmasıyla ilgili yazılı açıklama yapan Lider Ekicioğlu, şunları söyledi:

“Bilindiği üzere kadın-erkek eşitliği toplumsal hayatımızda temel bir haktır. Kadınların sadece kağıt üzerinde değil, toplumsal hayatın her alanında erkeklerle eşit haklara ve fırsatlara sahip olmasını, muamele görmesini sağlıyoruz. eşit, özgür ve eşit insanlar olarak, ekonomik alana katkı sağlayacak üretimlerini yapmaktır” dedi. umursadığımız gibi.

İşçilerimiz bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Hanımefendi Emek Pazarında ürettikleri eserleri hemşerilerimizin beğenisine sunarak ekonomik alanda da var olduklarını göstermekte ve dilerlerse neler yapabileceklerini göstermektedirler. Bilinmelidir ki bizim belediyecilik anlayışımızda kadınların isteseler de kendi hayatlarını düzenlemeleri çok değerlidir.

Kadınlar ailede, kamusal yaşamda ve iş yaşamında daha eşitlikçi bir bağ talep ediyor. Bilinmelidir ki, kadınlar daha güçlü, daha bilinçli ve daha sorumlu olduklarında toplum da daha güçlü olacaktır. Sosyo-ekonomik kalkınmanın tartışılmaz ön koşulunun kadın emeği olduğunun bilinciyle, Kadın Emek Piyasası’nın tüm çalışan kadınlara ve Kırşehir halkına hayırlı olmasını diliyorum.”

Kaynak: ANKA / Kadın

habergorele.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu