Haber

Mardinli gençler İsrail’e tepki gösterdi

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Atlı’nın okuduğu basın açıklamasında; Bugün Gazze’den günlerdir yükselen acı çığlıklara, dökülen temiz kanlara, dökülen gözyaşlarına seyirci kalamayız; Ezilen ve temiz coğrafyalar için her fırsatta hakkı ve hakikati haykıran AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak #DurDe demek için bir araya geldiklerini belirtti.
1948’den bu yana devam eden çatışmaların kronikleştiği Filistin’de; Katil İsrail’in 7 Ekim’den bu yana küresel vicdanları derinden yaralayan ve çok sayıda sivilin ölümüne neden olan yeni bir çatışma ortamı yarattığına dikkat çeken Atlı, “Her karış toprak yoğun bombardımana, orantısız kuvvete, fosfor bombalarına maruz kaldı. Savaşlarda bile yasaklanan bu uygulamalar kullanılmış ve en temel insan hakları ihlal edilmiştir.” “İnsanların hiçe sayıldığı, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin’de İsrail, bir kez daha tarihe adını kara bir leke olarak yazdırdı.”
Gazze’de bir insanlık katliamı yaşandığını kaydeden Atlı, “Gazze’de yaşlı, çocuk dahil her sivilin engellenmesine engel olan zalim İsrail’in bu zulmü karşısında ne yazık ki sözde insan hakları savunucuları sessiz kalmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, baskının ilk anından itibaren kendilerini itidal, sükunet ve bu zulmün son bulması çağrısında bulunarak, her türlü çabayı sarf ettiklerini, kadınların su ve yiyecek gibi temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamadıklarını ifade etti. Aranan yol ve coşku, daha fazla yıkıma, daha fazla gözyaşına ve daha fazlasına yol açacaktır.” Can kaybına neden olacağı hatırlatılan İsrail, ne yazık ki tüm bu davetlere daha fazla saf kan dökerek karşılık verdi.

Netanyahu Hükümeti soykırım yapıyor
İsrail’in Gazze’de soykırım yaptığına dikkat çeken Atlı, açıklamalarına şöyle devam etti; “41 km uzunluğunda, 10 km genişliğinde bir alanda 2 milyon insanın yaşadığı ve İsrail tarafından açık hava hapishanesine dönüştürülen Gazze’de hastaneler bombalanmaya devam ediyor ve Netanyahu Hükümeti soykırım yapıyor. ” Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor, uluslararası hukuk tanınmıyor ve tüm bunlar dünyanın gözü önünde yapılıyor. Bu durum İsrail’in hem bugün hem de yarın insanlık için hem bölgesel hem de küresel bir tehdit olduğunu ortaya koyuyor.
AK Gençlik olarak bu vahşete ve katliamlara “#Dur” demek için AK Parti Gençlik Kolları’ndan 30 bini aşkın gençle birlikte geçtiğimiz Cuma günü tüm il ve ilçelerimizde eş zamanlı eylem gerçekleştirdik. Starbucks markasını İsrail’e satıyoruz. Gençlik Kolları olarak #Dur Deyin dedik ve saf kanına doyumsuz işgalci İsrail’in alçak saldırıları son bulana kadar #DurDiye demeye devam edeceğimizi ilan ettik.
Bugün AK Parti Gençlik Kolları üyeleri olarak burada olduğu gibi 81 ilimizin tamamında eş zamanlı olarak Gazze’deki soykırıma dur diyoruz.
Bugün Gazze’deki vahşete dur deyin
Bugün Gazze’deki zulme dur deyin
Bugün Gazze’de işlenen insanlığa karşı suçlara dur deyin
Bugün İsrail’e dur deyin
Bağırıyoruz ve #DurDur’a devam ediyoruz.

Bu ülkenin gençleri hem kültürlerinin hem de uluslararası değerlere bağlılıklarının bir sonucu olarak Gazze’de işlenen insan hakları ihlallerine kararlılıkla karşı çıkıyor.

Altını çizerek bir kez daha belirtiyoruz: Bugün Anadolu’nun her köşesinde milyonlarca genç, Gazze’de evladının naaşını kucağında taşıyan bir annenin acısını yüreğinde derinden hissediyor ve bunda emeği geçen herkesin hesabını veriyor. zulüm. Türkiye ötesinde bölgenin en büyük gençlik hareketi olan AK GENÇLİK olarak, Daha Adil Bir Dünya sloganıyla yola çıkan Cumhurbaşkanımızın izinde yürüyoruz; “Her zaman mazlumların savunucusu olduğumuzu, insanlığı ve hukuku bilmeyen katillerin karşısında olacağımızı belirterek #DurDel diye bağırıyoruz.”
Daha sonra bölgede toplanan kalabalık grup, Mardin sokaklarında yürüyerek İsrail’e yansımalarını gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu