Haber

Japonya İsrail ve Filistin’e yardım sağlayacak

Japonya Dışişleri Bakanı Yoko Kamikawa, İsrail ve Filistin ziyareti sırasında İsrail’i insani ateşkese davet ederek Filistin’e 65 milyon dolarlık ek yardım yapacaklarını duyurdu.

Japonya Dışişleri Bakanı Yoko Kamikawa İsrail ve Filistin’i ziyaret etti. Japonya Dışişleri Bakanı Yoko Kamikawa, Tel Aviv’de İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen ile görüştü. Ülkesinin Hamas ve diğer grupların gerçekleştirdiği terör eylemlerini açıkça kınadığını kaydeden Kamikawa, Japonya’nın İsrail halkıyla dayanışma içinde olduğunu ifade etti. Rehine olayından endişe duyduğunu dile getiren Kamikawa, rehinelerin derhal serbest bırakılması gerektiğini vurguladı. Japonya’nın Gazze Şeridi’ndeki insani durumdan derin endişe duyduğunu belirten Kamikawa, insani ateşkesin gerekli olduğunu ve tüm tarafların uluslararası hukuka uygun hareket etmesi gerektiğini ifade etti.

Filistin’e 65 milyon dolarlık ek yardım

İsrail’in ardından Filistin’e giden Kamikawa, Ramallah’ta Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el Maliki ile görüştü. Gazze Şeridi’ndeki durumu derin endişeyle takip ettiklerini belirten Kamikawa, Japonya’nın Hamas ve diğer grupların gerçekleştirdiği “terörist” saldırıları sert bir şekilde kınadığını yineledi. Ülkesinin rehinelerin derhal serbest bırakılması, sivillerin güvenliğinin sağlanması ve tüm tarafların uluslararası hukuka uygun hareket etmesi çağrısını sürdürdüğünü hatırlatan Kamikawa, Gazze Şeridi’ne gerekli insani yardımın ulaştırılmasının öncelikleri olduğunu vurguladı. Japonya’nın, daha önce taahhüt ettiği 10 milyon dolarlık acil yardıma ek olarak, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı aracılığıyla yaklaşık 65 milyon dolar daha insani yardım sağlamaya hazır olduğunu belirten Kamikawa, ülkesinin iki devletli çözümü desteklemeye devam ettiğini sözlerine ekledi. . -TOKYO

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu