Sağlık

Mersin Büyükşehir Belediyesi Huzurevi Personeline Yaşlı Bakımı Eğitimi Verdi

Mersin Büyükşehir BelediyesiYardım ve Güzellik Vakfı Huzurevi’nde görev yapan yaşlı bakım personeline, huzurevi sakinlerine verdikleri hizmetin kalitesini artırmak amacıyla eğitim başlatıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Huzurevi çalışanlarına yönelik ‘Yaşlılarla Bağlantı, Yaşlılık Psikolojisi ve Yaşlılık Hastalıkları’ eğitimi verilmeye başlandı. 3 hafta sürecek eğitimde sağlık, psikoloji ve yaşlılarla temas konularında uzmanlar tarafından detaylı bilgiler verilecek.

TANRIVERDİ: “FAYDALI BİR EĞİTİM OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda Gerontolog olarak görev yapan Cihan Tanrıverdi, eğitimin çalışanlara büyük fayda sağlayacağını belirterek, “Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi çalışanlarına yönelik bir eğitim başlattık. Eğitimlerimizi planladık, Haftada 3 saat olmak üzere üç hafta sürecek olan eğitimimizde; “Yaşlılarla iletişim, yaşlılık hastalıkları ve yaş ilerledikçe meydana gelen zihinsel ve fiziksel değişimler hakkında konuşacağız. Faydalı bir eğitim olacağını düşünüyorum.”

KUBAT: “YAŞLI BAKIM KALİTESİNİ ARTIRMAK AMACIYLA BİR EĞİTİME KATILDIK”

Eğitimin verildiği Yardımlaşma ve Tekdüzelik Vakfı Huzurevi Müdürü Canan Kubat, “Yaşlı bakım kalitesini artırmak ve hizmet standartlarımızı yükseltmek amacıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa böyle bir eğitim planladık. personel bu konudaki yeni gelişmeleri takip edebiliyor” diyen Büyükşehir, eğitimi gerçekleştirdiği için teşekkür etti. .

Kaynak: ANKA / Sağlık

sarkislahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu