Haber

Okul günleri 4 gün mü olacak? Okul günleri kaç gün olacak? Okul tatili 3 gün mü olacak?

Okullar 4 gün okul 3 gün tatil mi olacak? Okulların haftada 4 gün, haftada 3 gün tatil olacağı iddiası sosyal medyada gündem oldu. Peki ya okullar 4 gün okul 3 gün tatil sistemine mi geçiş yapıyor? Okullar haftada 4 gün mü olacak? merak ediliyor. Türkiye’de 4 gün okul 3 gün mü olacak, ne zaman olacak? Peki okul günleri 4 gün mü olacak? Okul günleri kaç gün olacak? Okul tatili 3 gün mü olacak?

OKULLAR 4 GÜN Mİ OLACAK?

Okulların haftada 4 gün olacağı beklentisi, 4 günlük çalışma sisteminin Avrupa ülkelerinde denendiğini duyan çok sayıda vatandaşın Türkiye’de bu sistemin uygulanıp uygulanmayacağını merak etmesiyle oluştu. Sistemle ilgili Türkiye’de birçok çalışanı memnun edecek rastgele bir gelişme yok. Haftanın 4 günü öğrencileri mutlu edecek, öğretmenleri biraz dinlendirecek okul sistemiyle ilgili şu anda alınmış bir karar yok. Okullarda eğitim ve öğretim haftanın 5 günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) devam etmektedir. Cumartesi ve Pazar resmi tatil günleridir.

DESTEKLEYENLER/DESTEKLENMEYENLER DÖRT GÜNLÜK OKUL HAKKINDA NE DİYOR?

İngiltere’de dört günlük okul uygulamasını destekleyenler, elektrik fiyatlarına yapılacak artışın okulların üzerindeki mali yükü azaltabileceğine ve tasarruf sağlayabileceğine işaret ederken; Haftada 4 gün okul uygulamasını desteklemeyenler, 4 günlük eğitimin öğrenciler için verimli olmayacağını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu