Ekonomi

Reckitt Benckiser Hisselerinin Bugün On Yılın En Düşük Seviyesine Ulaşmasının Nedenleri

Londra Borsası’nda RBGLY ve RKT sembolleriyle işlem gören Reckitt Benckiser’in hisse senedi fiyatı Cuma günü %12’nin üzerinde sert bir düşüş yaşayarak son on yılın en düşük değerine ulaştı. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir mahkeme Reckitt Benckiser’in yan kuruluşu Mead Johnson’ın Illinois’li bir kadına 60 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

Perşembe akşamı yayınlanan son raporlar, bir mahkemenin Mead Johnson’a, prematüre bebeği şirketin Enfamil bebek mamasını tükettikten sonra bağırsak rahatsızlığı nedeniyle vefat eden bir kadına maddi tazminat sağlama emri verdiğini gösterdi.

Bloomberg tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre Reckitt Benckiser ürünlerinin güvenli olduğunu teyit etti ve ürünlerinin NEC gelişimi ile bağlantılı olmadığına inandığını ifade etti. Bu karar, hem Enfamil hem de Abbott Laboratories’in bebek formüllerinin, özellikle de Similac’ın, NEC’e neden olduğunu öne süren birçok yasal iddiadan ilkine işaret ediyor.

Bloomberg Intelligence analistleri, Mead Johnson’ın şu anda karşı karşıya olduğu nekrotizan enterokolit (NEC) ile ilgili kalan çok sayıda yasal davada bir anlaşmaya varmak için baskı yaşayabileceğini öne sürdüler.

Abbott Laboratories’in hisse fiyatı %4’ten fazla düşerek şu anda 114 $ seviyesinin altında işlem görüyor. Reckitt Benckiser’in hisse senedi 4,604 pence’den işlem görmektedir ve bu da 2014 Şubat ayından bu yana görülen en düşük seviyedir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve daha sonra bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu