Haber

The Economist’in Erdoğan düşmanlığı: İki saatte bir tersini paylaştılar

Türkiye-Recep Tayyip Erdoğan tezatlığıyla tanınan Economist dergisi seçime kısa bir süre kala çileden çıktı. Mecmua Erdoğan, neredeyse 2 saatte bir “Erdoğan gitmeli” mesajı paylaşarak, Erdoğan aleyhine bir dolu yayın verdi.

ERDOĞAN DİNGİL KAPAĞI

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve açıktan Erdoğan düşmanlığını hedef alan skandal ifadelerle dolu The Economist dergisi Twitter’da da kapağında yer aldı. Kapak fotoğrafında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan görseli de kullandı.

15 PAYLAŞ

Daha önce birçok kez algı operasyonlarıyla ilgili haberler yayınlayan The Economist, şimdi asıl meseleyi doğru bir şekilde gözden kaçırmış durumda. Türkiye’deki seçimlerle ilgili sürekli paylaşım yapan dergi, sosyal medya ağı Twitter’da 15 paylaşım yaptı.

SKANDAL AÇIKLAMALARI

En son yaptığı paylaşımda “Recep Tayyip Erdoğan’ın yenilgisi küresel sonuçlara yol açacak” başlıklı bir haber yayınlayan dergi, haberinde Erdoğan hakkında skandal sözlere de yer verdi.

The Economist dün akşam yaptığı bir haberde, “Türkiye diktatörünü devirirse her yerde demokratlar cesaretlensin” diyerek yine skandal ifadeler kullanarak algı operasyonu yaptı.

En son yaptığı paylaşımda “Recep Tayyip Erdoğan’ın yenilgisinin dünya çapında sonuçları olacak” başlıklı bir haber yayınlayan dergi, haberinde Erdoğan hakkında skandal ifadelere de yer verdi.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

The Economist’in algı operasyonu içeren tweet’leri ise tepkilere neden oldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı “Editörlerinizin başka işi yok mu, 2 saatte bir mi yazıyorsunuz?” tepkileri içeriyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu