Teknoloji

Togg’dan 3. Soru-Cevap Videosu: Zam gelecek mi? [Video]

Açıklandığı günden fiyatın açıklandığı ve ön siparişlerin başladığı güne kadar Togg ile ilgili her gelişme Türkiye’nin gündemine otururken, resmi YouTube kanalından yeni bir video paylaştı. Togg T10X ile ilgili soruları yanıtlıyor’ soru cevap‘ serisinin üçüncü adımı olan videoda Togg CEO’su Gürcan Karakaş araçla ilgili bazı soruları yanıtladı.

Gürcan Karakaş’ın değindiği ilk konu Togg’un çarpışma testleri oldu. Bildiğiniz gibi Togg, Türk Standartları Enstitüsü’ndeki testleri yaptırmış ve bakanlıktan TİP Onay Belgesi almış olsa da kelime denilince aklımıza ilk gelen testler çarpışma testleri oluyor. EuroNCAPTestleri geçemedi.

Togg neden Euro NCAP testlerine girmedi?

Togg’un CEO’su aslında bu soruya, konuya hakim pek çok kişinin bildiği bir mantıkla cevap veriyor. Üreticinin takdirine bağlı olarak hiçbir araba Euro NCAP testlerine girmez. Bir otomobilin bu testlere girebilmesi için öncelikle ilgili kurumun üye ülkelerinde satışa sunulması gerekiyor. Gürcan Karakaş böyle cevaplıyor. Togg T10X’nın Yurt dışına açıldığında Euro NCAP sınavına girecek.Karakaş, ” Hazır mıyız? hazırız” sözleriyle bu konuyu kapatıyor.

Togg’un yurtdışı satışları ne zaman başlayacak?

Gürcan Karakaş, Togg’un yurtdışına açılması için doğru zamanın, aracın Türkiye’deki başarısına ve Türkiye’deki talebi karşılayan üretim kapasitesine bağlı olduğuna inanıyor. Tam tarih vermeyen Togg CEO’su, kaliteyi korurken üretim kapasitesini artırmanın da bir sınırı olduğunu ve lansmanda beklediklerinden daha yüksek bir taleple karşılaştıklarını söyledi. Yurt dışına açılmak için öncelikle; Togg’un başarısını Türkiye’de kanıtlaması gerekiyorve altyapısını tamamlaması gerektiğini belirtiyor.

Togg T10X’in fiyatı artacak mı?

Piyasadaki diğer rakiplerine baktığımızda Togg T10X rekabetçi bir fiyat etiketi ile piyasaya sürülmüştü. Ancak ön siparişlerin toplanmasının üzerinden yaklaşık 3 ay geçti ve Türkiye’de bu süreçte zam yapılmayan otomobil kalmadığını söylemek yanlış olmaz. Bu durumda Togg’un gündeme gelip gelmeyeceği de merak konusu.

Gürcan Karakaş, Togg T10X’in olası fiyat değişikliğine ilişkin tedarik zincirindeki fiyat değişimlerine ve üretim maliyetlerine dikkat çekiyor. Fiyat güncellemelerinin tüm üreticiler için mümkün olduğunu belirten Togg CEO’su, fiyat yukarı veya aşağı değişebilirdevletler.

Togg’un 3. Soru-Cevap videosunu aşağıdan hızlıca izleyebilirsiniz.

Togg’un önceki Soru-Cevap görüntülerini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu