Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı haftaya yüzde 0,1 artışla 5.558,00 puandan başladı.

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) Nisan vadeli BIST 30 endeksine dayalı sözleşme haftaya yüzde 0,1 artışla 5.558,00 puandan başladı.

Nisan vadeli kontrat açılış seansında bir önceki normal seans kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 5.558,00’den işlem gördü.

Arife günü nedeniyle Perşembe günü saat 12.40’a kadar devam eden endeks kontratı satıcılı bir seyir izledi ve normal seansı önceki kapanışının yüzde 1.5 altında 5.551,00 puandan tamamladı. Endeks sözleşmesinde akşam seansı yer almadı.

Analistler, küresel borsalarda merkez bankalarının para politikalarına ilişkin belirsizlikler ve bu hafta Japonya Merkez Bankası’nın (BoJ) para politikası kararları ve başta büyüme olmak üzere yoğun bilgi gündemi ile taraf arayışlarının sürdüğünü belirtti. ABD ve Avrupa’da yatırımcıların ilgi odağında.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) enflasyonla mücadelede atacağı adımlar yatırımcıların odağında olmaya devam ederken, Banka’nın piyasa beklentilerinin üzerinde faiz artırımına gidebileceği endişesi risk iştahını olumsuz etkiliyor.

Analistler, bugün ülkede reel sektör güven endeksi ve kapasite kullanım oranı, Almanya’da Ifo beklenti endeksleri, ABD’de Chicago Fed ulusal aktivite endeksi ve Dallas Fed imalat sanayi endeksinin bugün teknik olarak 5.600 ve 5.650’de izleneceğini belirtti. endeks sözleşmesi Direnç seviyelerinin 5.500 ve 5.450 puan pozisyonlarında olduğuna dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu