Haber

Yaz Kur’an Kursları Futbol Turnuvası Malatya Kale’de Düzenlendi

Malatya’nın Kale ilçesinde yaz aylarında Kur’an-ı Kerim kurslarına katılan öğrenciler arasında futbol turnuvası düzenlendi.

Kale Gençlik ve Sporİlçe Müdürlüğü, Kale İlçe Müftülüğü ve Kale Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen turnuvaya İlçe Müftülüğüne bağlı yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören çocuklar katıldı.

İki grup halinde lig tarzında gerçekleşen turnuvada 10 takım ve 110 çocuk mücadele etti. Grup müsabakalarında A grubunu lider tamamlayan Düztarla KK ile B grubunu lider tamamlayan Güneyce KK final maçında karşı karşıya geldi. Güneyce KK final maçında Düztarla KK’yı 5 – 3 mağlup ederek turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Final karşılaşmasının ardından madalya ve kupa töreni düzenlendi. Şampiyon takıma kupayı Kale Belediye Başkanı Murat Koca takdim etti.

Ayrıca turnuvaya katılan tüm çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Programa Kale İlçe Emniyet Müdürü Necmettin Budancamanak, Kale Gençlik ve Spor Bölge Müdürü Celal Genç, Kale İlçe Müftüsü İbrahim Okumuş, Kale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali Dilek Şeker, Kale Belediyesi Gençlik Merkezi Sorumlusu Serdar Koca, vatandaşlar ve gençler katıldı.

altieylul-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu