Haber

Yurtdışı seçmenler, Trakya sınır kapılarında oy kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve 28. Milletvekili Seçimleri kapsamında yabancı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenlerin Trakya sınır kapılarında oy kullanma süreci devam ediyor.

Yabancı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar, Edirne’de Kapıkule, İpsala, Pazarkule, Hamzabeyli ve Dereköy sınır kapılarında oy kullandı.

Sınır kapılarında tatil günleri de dahil olmak üzere 24 saat oy kullanılıyor. Oylama 14 Mayıs Pazar günü saat 17:00’de sona erecektir.

Edirne’de Kapıkule Sınır Kapısı’nda oy kullanan Abdullah Dora, Türkiye’ye tatil için geldiğini, İzmir, Bodrum ve Antalya’yı gezdikten sonra memleketi Sivas’a gideceğini söyledi.

Seçimlerin ülke ve millet için hayırlı olmasını dileyen Dora, “Bu seçim ülkenin istiklal, milletvekilliği veya cumhurbaşkanlığı seçimi değildir. Hiçbir seçim gibi değildir, önceki seçimler gibi değildir. Daha ne olsun. İsrail ve Yunanlıların bağımsızlık seçimleri için söylüyorum.” ifadeleri kullandı.

Almanya’dan gelen Haktan Yıldız, kısa bir süreliğine Türkiye’ye işlerini halletmek için geldiğini, ülkeye girerken sınır kapısında oyun oynadığını söyledi.

Yıldız, “Güzel bir duygu, ülkemiz ve milletimiz için en iyisi siz olun” diyen Yıldız, “Buraya geldiğinizde kimlik veya pasaportunuzla başvuruyorsunuz. Oy pusulanızı alıyorsunuz. partiye girin ve oyunuzu milletvekili zarfına koyun.” söz konusu.

Yabancı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar, sınır kapısındaki işlemleri sırasında görevliler tarafından oy kullanabilecekleri alana yönlendiriliyor.

Vatandaşlar oylarını il seçim kurulunun oluşturduğu sandıkta kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
nakliyat
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu