Haber

Her şey bu olayla başlamış! İşte Saadet Partisi’nin BTP’yi masada istememesinin ana nedeni

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Lideri Hüseyin Baş, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında 6’lı masaya dahil olmak istediklerini söyledi. Baş’ın bu talebine birinci cevap Akşener’den gelirken, Akşener Baş’la görüşmesinden sonra son kararın 6’lı masada olduğunu işaret etti.

“BİZİ FAZLA ATATÜRKÇÜ BULUYORLAR”

Ancak Hüseyin Baş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada 6’lı masa partilerinden Saadet Partisi’nin kendilerini fazla Atatürkçü buldukları gerekçesiyle masada istemediğini söyledi. Baş’ın bu çıkışının akabinde Saadet cephesinden gelen açıklamalarda da BTP’ye karşı mesafe koyuldu.

DEVA EV SAHİPLİĞİNDE SON KARAR VERİLECEK

Bu gelişmelerin ardından BTP’nin 6’lı masaya dahil edilip edilmeyeceği merak konusu oldu. BTP’nin bahtı yarın DEVA Partisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 6’lı masa toplantısında muhakkak olacak. DEVA Partisi’nin de BTP’yi istemediği söylentileri var fakat BTP ile asıl sorun yaşayan parti olan Saadet’in bu tavrının ana nedeni ortaya çıktı.

BAŞ VE ERBAKAN KAVGASI NEDENİYLE SOĞUK BAKIYORLAR

Saadet Partisi’nin, aslında hali hazırda geçmişten bu yana aralıklı durduğu Bağımsız Türkiye Partisi’nin 6’lı masaya katılmasına Necmettin Erbakan ve Haydar Baş ortasında yaşanan sıkıntılardan kaynaklı olarak sıcak bakmadığı belirtildi.

İLK DENEMESİ ERBAKAN’LA OLDU

Haydar Baş’ın 1970’li yıllarda siyasette ilk denemesi Erbakan liderliğindeki Milli Selamet Partisi ile oldu. Ancak Baş’ın buradaki mesleği fazla sürmedi. Erbakan, çeşitli uyuşmazlıklar nedeniyle Baş’ı partiden uzaklaştırdı. Baş’ın argümanına nazaran kendisini rakip görmüştü, o denli ki Baş’ın yıldızı daha sonra ne Refah ile ne de AK Parti ve Saadet üzere partilerle bir daha barışmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu